KM Racing

KM Racing Slovakia na Rally Jeseníky vyradila zlomená poloos

Slovenský KM Racing sa po dlhšej dobe opäť predstavil s posádkou Kúrka – Škubník na podujatí zaradenom do seriálu českých rallysprintov. Po výbornom úvode posádku vyradila prasknutá poloos tesne pred finále.

KM Racing

Súťaž, ktorá sa skladala z dvoch samostatných sekcií a ôsmych rýchlostných skúšok, odštartovala posádka Mini John Cooper Works WRC na treťom mieste absolútneho poradia, pričom bronzovú pozíciu si držala počas celej prvej sekcie Rally Jeseníky 2015. Po návšteve servisnej zóny, keď Tomáša s Milanom delili od druhého miesta absolútneho poradia iba dve sekundy, chcela posádka KM Racing Slovakia zaútočiť už v piatom teste na striebornú priečku. Porekadlo, človek mieni, život mení však aj v tomto prípade zaúradovalo a v cieli piateho testu patrilo Kúrkovi so Škubníkom až trináste miesto. V nasledujúcom teste to nebolo o moc lepšie, keď dojazdili až na dvanástej priečke, pričom následne prišlo odstúpenie zo súťaže.

KM Racing

Čo sa udialo nám vysvetlil manažér KM Racing Slovakia Teamu, Ivan Mutňanský: „Naša posádka odštartovala do Rally Jeseníky perfektne. Počas celej prvej sekcie sa držala medzi trojicou najrýchlejších, čo ma neskutočne tešilo. Žiaľ, po tom ako chceli zaútočiť na druhé miesto absolútneho poradia na Mini praskla jedna z poloosí. Chalani sa snažili ešte na prejazde túto poloos nejako opraviť, ale nepodarilo sa. Samozrejme, neostalo nič iné ako odovzdať jazdný výkaz a zo súťaže odstúpiť. Aj keď ma to dosť mrzí, musím uznať, že robili čo mohli, za čo im patrí moja veľká vďaka. Rally je však nie je iba o výkone samotnej posádky, ale aj o technike a tá si niekedy postaví hlavu a povie stop. Verím tomu, že všetkým dňom ešte nie je koniec a nabudúce to bude lepšie.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Zdeněk Weiser

Pridaj komentár