2 Teo Martin M., Miguel Ramos , Álvaro Parente , McLaren 650S

International GT Open – Monza – Race 1

Víťazom prvých pretekov série International GT Open na okruhu v Monze sa stala posádka Miguel Ramos a Álvaro Parente, ktorí šartujú za tím Teo Martín Motorsport na aute McLaren 650S. Po vydarenej kvalifikácii, kedý získali pole position si prvenstvo udržali aj v pretekoch a získali tak náskok v šampionáte.

International GT Open

Druhé miesto si v pretekoch vyjazdila posádka Duncan Cameron a Matt Griffin na aute Ferrari 458 Italia z tímu AF Corse. Tretie miesto v pretekoch získala posádka Pasin Lathouras a Michele Rugolo rovnako na Ferrari 458 Italia z tímu AF Corse.

V pretekoch si najskôr svoju dávku smoly vybrala posádka Ezequiel Pérez Companc a Raffaele Giammaria, keď im vypovedal v 24. kole motor na ich Ferrari. Dve kolá pred koncom pretekov zas diváci tŕpli pri pohľade na tvrdú haváriu posádky Alessandro Balzan a Nicola Benucci. Nicola Benucci v plnej rýchlosti nezvládol prejazd šikanou Ascari po súboji a spôsobil vyvesenie červených vlajok. Benucci vyviazol bez vážnejších zranení, ale ich Ferrari, tímu Villorba Ferrari, svoju pretekársku kariéru pravdepodobne skončilo.