KL Racing

Slušné výsledky KL Racing na Rally Klatovy

KL Racing Rally Team ako jediný slovenský tím hájil slovenské farby počas víkendovej Rally Klatovy. Výsledkom bolo štvrté miesto absolútne, ale aj dve tretie v rámci triedy.

KL Racing

Víkendová Rally Klatovy, posledné podujatie tohtoročnej sezóny seriálu českých rally majstrovstiev priniesla nielen krásne súboje, ale aj množstvo prekvapení. Na štarte, ako sme vás už pred uplynulým víkendom informovali, nechýbal ani slovenský KL Racing Rally Team s dvojicou súťažných posádok. Tým sa na klatovských tratiach darilo výborne, o čom hovorí aj štvrté miesto absolútneho poradia v podaní Jana Sýkoru a Štepána Palivca. Dvojica jazdiaca na Forde Fiesta R5 si navyše po súťaži domov odviezla aj bronz v triede 2. Druhá posádka, Jaromír Tomaštík s Veronikou Římalovou vybojovali spoločne s vozidlom Renault Clio Sport, pri svojej spoločnej premiére, tretie miesto v triede 8.

KL Racing

„Výborná súťaž, navyše veľmi dobre zorganizovaná. Som rád, že našim dvom posádkam sa tu darilo, aj keď v prípade Sýkoru s Palivcom to nebolo až také jednoduché ako by sa na prvý pohľad zdalo. Po úvode, keď posádka volila nie celkom správne pneumatiky, museli o svoje miesto naozaj veľmi vážne bojovať, no napokon sa všetko podarilo. V prípade Tomaštíka s Římalovou išlo o ich prvý spoločný štart, navyše v prípade Jaromíra aj o jeho prvý štart s vozidlom Renault Clio Sport. Rovnako všetko zvládli na jednotku a dokázali, že aj vo veľmi silnej konkurencii dokážu poriadne zabojovať. Všetkým by som rád poďakoval za úspešnú reprezentáciu tímu,“ povedal Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: František Dušek

Pridaj komentár