KM Racing

KM Racing Slovakia smeruje prvýkrát na BOSS Auto Show

Úvodnú sezónu KM Racing Slovakia Teamu v rámci slovenských súťaží ukončí podujatie BOSS Auto Show 2015 na Slovakia Ringu. Na štart sa topoľčiansky tím postaví s vozidlom Škoda Octavia WRC.

KM Racing

Za volant Škody Octavia WRC sa posadí známy valašský jazdec Silvestr Mikulaštík, ktorý rovnako ako KM Racing Slovakia Team, bude mať v rámci podujatia na Slovakia Ringu premiéru. „Pôvodne som mal náš KM Racing Team reprezentovať ja, ale nakoniec sme sa dohodli, že za nás pôjde Silvero. Predsa len, ja som v rally aute nesedel už dlho, teda ak nepočítam tohtoročnú Liptov Rally, ale keďže Silvero je v Škode Octavia WRC už ako doma, tak dostal prednosť,“ vysvetlil dôvod angažovania iného jazdca manažér KM Racing Slovakia Ivan Mutňanský, ktorý rovnako figuruje v zozname prihlásených na podujatie BOSS Auto Show 2015, avšak nakoniec ho v rally vozidle diváci neuvidia.

Na posledné slovenské automobilové podujatie sa teší aj druhý manažér KM Racing Slovakia Teamu, Marek Krupica: „V rámci predchádzajúcich piatich ročníkov som sa na Auto Show nedostal, ale veľmi veľa som o tomto podujatí počul a musím povedať, že iba v dobrom. Naozaj sa už neviem dočkať kedy bude štart. Chceme sa trochu povenovať aj parterom nášho tímu, pohostiť ich a niektorých dokonca Silvero aj odvezie v súťažnom aute. Verím tomu, že sa všetkým bude toto podujatie páčiť.“

KM Racing

BOSS Auto Show 2015 štartuje už počas nadchádzajúceho piatka a soboty na Slovakia Ringu. Ostrý štart do prvej rýchlostnej skúšky je naplánovaný na piatok o 18-tej. Po odjazdení prvého testu, ktorý musia súťažiaci absolvovať po tme, v sobotu bude súťaž pokračovať už za svetla trojicou rýchlostných skúšok, ktorých štart bol organizátorom stanovený na 9-tu, 11-tu a 13-tu hodinu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár