Melico Racing Team

Melichárekovci prví slovenskí víťazi Pražského Rallysprintu

Slováci, absolútni Majstri Slovenska v rally 2015, Jaro a Erik Melichárekovci ovládli ako prvá zahraničná posádka v histórii Pražský Rallysprint.

Melico Racing Team

Dlhých dvadsaťjeden rokov čakalo podujatie Pražský Rallysprint na to, aby sa na najvyšší stupienok pre absolútneho víťaza postavila zahraničná posádka. Práve teraz sa to podarilo slovenským reprezentatnom, Jarovi a Erikovi Melichárekovcom. Posádka Melico Racing Teamu tak v Prahe prepisovala históriu.

„Napriek faktu, že podujatie je zaradené do kalendára ako voľné, ide sa veľmi rýchlo. Práve Prahu má množstvo súťažiacich zaradenú ako jednu z najprestížnejších súťaží sezóny a každý by tu rád vyhral a preto všetci bojujú doslova o desatinky sekúnd. My spolu s Erikom si túto súťaž užívame, dúfam, že si ju rovnako užívajú aj diváci,“ povedal Jaro Melichárek po úvodných troch rýchlostných skúškach, v momente, keď ich odstup na čele od ostatných súperov bol už osem sekúnd.

V priebehu XXI. TipCars Pražského Rallysprintu súťažiaci absolvovali celkovo päť rýchlostných skúšok, ktorých trať sa tiahla v okolí strahovského štadiónu. Jaro a Erik Melichárekovci si spomínaný náskok nielenže udržali až do cieľa, počas posledných rýchlostných skúšok pridali ešte nejaké sekundy k dobru a v Prahe tak zaslúžene vyhrali.

Melico Racing Team

„V minulom roku nás od víťazstva delili necelé tri sekundy, teraz nám to vyšlo. Sme naozaj šťastní. Zdá sa, že smolu, ktorej sme si v sezóne užili viac ako dosť, sa nám podarilo už konečne prelomiť. Sezónu sme začali víťazstvom v rámci prvého dňa Eger Rally a rovnako sme ju ukončili víťazstvom tu v Prahe, navyše sa nám podarilo vyhrať Pražský Rallysprint ako prvým Slovákom v histórii. Sme radi, že sa nám to podarilo, je to pre nás veľký úspech. Veríme, že tento nádherný záver sezóny bude mať na nás pozitívny dopad, čo sa prejaví aj v budúcoročnej sezóne,“ povedal po víťaznom konci Erik Melichárek.

Zdroj: Melico Racing Team, Miro Majláth

Pridaj komentár