RUFA SPORT uzavrel rally sezónu 2015

Slovenský RUFA SPORT Team práve v ukončenej sezóne 2015, oslávil desať rokov pôsobenia v rally športe. Posledným tohtoročným podujatím bola tlačová konferencia v bratislavskej Kart One Aréne.

Rufa Sport

Práve v prostredí, ktoré doslova dýcha motoristickým športom sa RUFA SPORT Team stretol so zástupcami médií, aby si pripomenul nielen desiatu sezónu v rade, ale aj úspechy, ktoré za ten čas dosiahol. A veru ich nebolo málo, veď za už spomínaných desať rokov činnosti, počas ktorých slovenský tím reprezentovali jazdci Grzegorz Grzyb, Per Gunnar Andersson, Patrik Sandell, ale aj český automobilový okruhový šampión Tomáš Kostka patrilo RUFA SPORT Teamu množstvo významných ocenení. V prvom rade to bolo v absolútnom poradí slovenského rally šampionátu každý rok niektoré z najvyšších miest na pódiu, pričom tím získal štyrikrát titul absolútneho majstra Slovenska, rovnako štyrikrát dosiahol na druhé miesto, čiže na titul vicemajstra Slovenska a dvakrát jeho jazdec, Poliak Grzegorz Grzyb dojazdil na treťom mieste absolútneho poradia. Ak ku týmto úspechom pripočítame aj úspechy v rámci Barum Rally Zlín, podujatia zaradeného do Majstrovstiev Európy v rally (ERC), kde RUFA SPORT spoločne s Tomášom Kostkom dosiahol dvakrát na tretie miesto absolútneho poradia. Ku tomu všetkému treba pripočítať niekoľko majstrovských titulov v triede a veľké úspechy v Poľsku, kde Grzegorz dosahoval pódiové umiestnenia v rámci absolútneho poradia, treba konštatovať, že slovenský RUFA SPORT Team patrí jednoznačne k najlepším rally tímom na Slovensku.

Rufa Sport

Škoda len, že tlačovej konferencie sa nemohol zo zdravotných dôvodov zúčastniť jazdec, Grzegorz Grzyb. „Na Grzegorzovom zdravotnom stave sa podpísalo mimoriadne jazdecké vypätie v posledných týždňoch. Absolvovali sme päť podujatí v priebehu piatich víkendov a aj napriek faktu, že všetky patrilo do skupiny voľných, jazdcove telo to nerozoznáva. Pri poslednom podujatí v poľskej Varšave Grzegorzovi na jednom z horizontov vyskočila platnička a teraz leží v nemocnici,“ vysvetlil dôvod neúčasti svojho jazdca manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Rufa Sport

So zástupcami médií tak nakoniec komunikoval iba manažér tímu. Napriek tomu spoločne zotrvali v dlhom rozhovore, pri ktorom prebrali nielen desiate výročie založenia RUFA SPORT Teamu, ale aj práve ukončenú sezónu, či tú budúcoročnú. „Som rád, že prišiel pekný počet zástupcov rôznych médií. Boli tu ľudia z televízií, printových denníkov, či časopisov, ale aj internetové médiá. So všetkými sme sa pozhovárali, vysvetlili si navzájom niektoré nové predpisy, ktoré budú v slovenskej rally fungovať od budúcoročnej sezóny, ale zástupcovia médií mali možnosť aj nahliadnuť do kokpitu Fordu Fiesta R5, ktorú sme v rámci tlačovej konferencie zástupcom médií predstavili. Som navyše rád, že nás prišli povzbudiť aj niektorí partneri nášho tímu. Verím, že do budúcoročnej sezóny nastúpime perfektne pripravení, že aj Grzegorzovi bude zdravie slúžiť. Všetkým ďakujem za podporu. Teraz už treba vybaviť už iba zopár administratívnych záležitostí a nasleduje príprava na Vianoce. Všetkým by som rád aj touto formou poprial spokojné a ničím nerušené Vianoce a všetko dobré v Novom roku 2016.“

Rufa Sport

S prípravou na sezónu 2016 slovenský RUFA SPORT Team začína hneď po Novom roku. O tom, s akou technikou budú mať diváci možnosť sledovať posádku RUFA Šport Teamu na slovenských rally tratiach vás budeme informovať začiatkom roku 2016.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár