ARC Bratislava

ARC Bratislava sa vracia na Sepang

Náš pretekársky tím ARC Bratislava a slovenský reprezentant Miro Konôpka majú pred sebou posledné, 4. kolo Ázijskej Le Mans Série. Tak ako v novembri, aj teraz sa slovenské Audi R8 GT3 LMS predstaví na okruhu Sepang pri Kuala Lumpur v Malajzii.

ARC Bratislava

Spolu s Mirom Konôpkom sa bude za volantom Audi s číslom 7 striedať nováčik v našom tíme, Malajzijčan Mohammed Afiq Jazíd. Už v prvom platenom tréningu sa prezentoval výbornými časmi okolo 2:11 na kolo. Ukazuje sa, že by mal byť posilou pre tím, ktorý tu v novembri skončil na 8. mieste. „Naše auto je dobre pripravené,“ odkazuje z Malajzie Miro Konôpka. „ Po pretekoch na okruhu Buriram v Thajsku sme museli vymeniť prevodovku, ktorá nás pripravila o lepší výsledok. Teraz je už všetko v poriadku a prvé časy sú sľubné.“ Prvý platený tréning sa začal za hustého dažďa, ktorý je v tomto ročnom období v Malajzii na dennom programe. Našťastie trať rýchlo vyschla a v závere sa už mohlo jazdiť naplno.

ARC Bratislava

Tím ARC Bratislava ešte čakajú v sobotu dva voľné tréningy a o 9:45 SEČ aj kvalifikácia. Trojhodinové preteky sa začnú v nedeľu o 7:30 SEČ.
Viac informácií nájdete na www.arcbratislava.sk, na FB profile ARC Bratislava a www.asianlemansseries.com

Zdroj: Race Pro Media / Foto: Martin Straka

Pridaj komentár