KL Racing Rally Team

KL Racing Rally Team má za sebou prípravný víkend

Testovanie súťažnej techniky, ale aj ostrú rally súťaž absolvoval počas uplynulého víkendu slovenský KL Racing Rally Team.

KL Racing Rally Team

Tomáš Kukučka, Pavol Cireň, ale aj Štefan Rosina vymenili civil počas víkendu za pretekársku kombinézu. Pavol Cireň s vozidlom Subaru Impreza sa predstavil divákom v Turni nad Bodvou v rámci 4.kola Norex Winter Cupu. Napriek kvalitnej príprave ho síce spočiatku trochu potrápili nie celkom dobre fungujúce brzdy, aj tak tu patril medzi najrýchlejších jazdcov.

„Ako som hovoril už pred súťažou, naše auto je síce vybavené bezpečnostným rámom, oproti ostrému súťažiaku je to však stále ešte polotovar. To sa odrazilo aj na funkčnosti bŕzd, ktoré sa zablokovali práve pri štarte do prvej rýchlostnej skúšky. Samozrejme aj môj dosiahnutý čas tomu zodpovedal. Po ich následnej oprave už to bolo dobré a v druhom teste sa mi podarilo dojazdiť na treťom mieste a v poslednom vyhrať, pričom som zároveň urobil aj najrýchlejší čas celej súťaže. Žiaľ, z dôvodu poruchy bŕzd v prvej rýchlostnej skúške o ktorej som už hovoril, výsledkom pre mňa bolo konečné trináste miesto absolútneho poradia,“ vysvetlil po súťaži Pavol Cireň.

KL Racing Rally Team

Tomáš Kukučka a Štefan Rosina sa so svojimi Mitsubishi Lancer EVO IX presunuli iba o pár desiatok kilometrov ďalej, neďaleko Košíc, aby si pred budúco-týždňovou Dobšinskou zimou otestovali vozidlá, pričom najazdili približne tridsať kilometrov. Po sezónnom jazdení si okrem súťažných špeciálov vyskúšali po ročnej pauze aj jazdu na pneumatikách s hrotmi.

„Bolo to výborné. Po dlhšej dobe som sa vrátil do Mitsubishi a hneď sme sa skamarátili. Vyskúšali sme okrem rozjazdenia aj nejaké rôzne nastavenia a dúfam, že sme sa dobre pripravili na budúci víkend,“ zhodnotil test Tomáš Kukučka.

KL Racing Rally Team

Ako sme už spomínali, v rámci testu sa v Mitsubishi zviezol aj Štefan Rosina, ktorý stabilnú dvojku KL Racing Rally Teamu doplní v rámci Dobšinskej zimy 2016. Štofi si rovnako test pochvaľoval: „Super sobota. Po dlhšej dobe opäť v rally aute a bolo to fakt super. Auto bolo dobre pripravené a ja som po niekoľkých rokoch opäť mal možnosť jazdiť aj na pneumatikách s hrotmi. Bola to neskutočná zábava a už sa teším do Dobšinej.“

KL Racing Rally Team

„Bol to naozaj plodný víkend a som rád, že všetci jazdci nášho tímu sa rozjazdili a vyskúšali techniku. Dúfam len, že počasie bude chladnejšie a aj v rámci Dobšinskej zimy si všetci traja naplno užijú zimnú rally súťaž,“ ukončil rozprávanie Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný + Team

Pridaj komentár