KL Racing Rally Team

KL Racing Rally Team zažil výborný víkend

Ako sme vás už informovali, slovenský KL Racing Rally Team v priebehu uplynulého víkendu operoval naraz na dvoch frontoch, vzdialených od seba stovky kilometrov.

KL Racing Rally Team

V Českej republike, na okruhu v Sosnovej zažil premiéru s novou Škodou Fabia R5 Tomáš Kukučka. Pri pohľade na jeho jazdu bolo hneď od začiatku jasné, že vozidlo, s ktorým sa v tohtoročnej sezóne predstaví rally fanúšikom, mu jednoznačne sadlo. „Musím priznať, zo Škody Fabia R5 som bol trochu nervózny, keďže okolo nej kolovali rôzne fámy, že oproti Fordu Fiesta R5, s ktorým som už absolvoval niekoľko súťaží, sa podstatne ťažšie ovláda. Opak je však pravda. To auto je výborne pripravené, má podstatne lepší záťah motora, či už to je v nižších otáčkach, ale aj maximálnych a pocitovo je oproti Fieste proste viac WRCčko. Funguje naozaj perfektne, páči sa mu chodiť aj bokom. Zatiaľ som jazdil iba po okruhu a asfalte a tak som sám zvedavý ako sa bude tváriť na rozbitom povrchu alebo šotoline. Urobil som v rámci testu asi osemdesiat kilometrov a bolo to fakt super,“ opísal svoje pocity z novej techniky Tomáš Kukučka.

KL Racing Rally Team

O niekoľko sto kilometrov na východ, pri Košiciach sa zase v rámci Rally Cestice sa predstavila druhá súťažná posádka KL Racing Rally Teamu, Pavol Cireň s Marekom Podobníkom na Subaru Impreza. „V Cestiich nám išlo hlavne o to, aby sme sa trochu rozjazdili pred sezónou. Tú pôjdeme na Honde Civic v triede 8. Je to presne to isté auto s ktorým sme sa v minulom roku predstavili divákom na Rally Prešov. Na Rally Cestice sme stretli množstvo kamarátov, pričom časový harmonogram umožňoval sa s nimi dosýta aj pozhovárať. Bola to pekná sobota,“ opísal Rally Cestice Pavol Cireň.

KL Racing Rally Team

Súťažné posádky KL Racing Rally Teamu majú za sebou už spomínané testovania, nimi však príprava na tohtoročnú sezónu nekončí, o čom nám viac povedal Marek Lokaj, manažér tímu: „Príprava našich posádok týmto testovacím víkendom nekončí, už o necelé dva týždne budeme mať ešte jedno, kde si chalani posledný krát pred Rally Eger otestujú svoje vozidlá, ale zároveň urobia aj potrebné nastavenia pred týmto úvodným podujatím slovenského šampionátu v rally. S prípravou na sezónu som zatiaľ veľmi spokojný.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch + Team

Pridaj komentár