RUFA Šport

RUFA Šport absolútnym víťazom 11. Eger Rallye 2016

Absolútnym víťazstvom slovenského RUFA Šport Teamu a jeho posádky Grzyb – Hundla skončilo úvodné podujatie tohtoročnej sezóny 11. Eger Rallye 2016.

RUFA Šport

Úvodné podujatie slovenského rally šampionátu, ktoré bolo zároveň zaradené aj do FIA CEZ šampionátu, odštartovalo rovnako ako v minulom roku v Maďarskom meste Eger a jeho okolí. Stalo sa tak počas prvého aprílového víkendu (1. – 3.4. 2016), pričom organizátor pre všetkých súťažiacich pripravil trať o celkovej dĺžke viac ako 450 kilometrov, ale aj šestnásť rýchlostných skúšok, ktorých spoločná dĺžka dosahovala takmer 145 kilometrov.

RUFA SPORT a jeho posádka Grzyb – Hundla sa divákom predstavili s vozidlom Ford Fiesta R5, pričom už od úvodu súťaže patrili práve k tým, ktorí jazdili najrýchlejšie časy a už po štvrtej rýchlostnej skúške ovládli absolútne poradie egerskej rally. Profesorsky čistá, ale zároveň neuveriteľne rýchla a oku diváka lahodiaca jazda nakoniec priviedla posádku RUFA SPORT Teamu nielen po víťazstvo v oboch samostatne bodovaných dňoch, ale aj po opätovné víťazstvo v rámci absolútneho poradia na 11. Eger Rallye 2016.

RUFA Šport

„Som veľmi šťastný. Pred súťažou som na víťazstvo, priznávam ani veľmi nepomýšľal, keďže ako všetci viete, je to moja prvá súťaž po operácii platničiek. Musím však povedať, že v aute som sa cítil veľmi dobre. Bola to nádherná súťaž, jazdilo sa neskutočne rýchle a rozdiel medzi nami a našou najbližšou konkurenciou bol naozaj minimálny, čiže bojovať bolo treba naozaj do posledného metra trate. Ja vždy tvrdím, že reprezentujeme najlepší slovenský rally tím a za to sa oplatí bojovať,“ opísal Grzegorz Grzyb svoje pocity tesne po dojazde do cieľa 11. Eger Rallye 2016.

RUFA Šport

Samozrejme, po takomto výkone doslova žiaril šťastím aj manažér RUFA Šport Teamu Ľubomír Kleman: „Tak ako som povedal pred súťažou, víťazstvo som neočakával, ale Grzegorz opäť dokázal, že je naozaj výborný profesionálny športovec a aj napriek už spomínaným zdravotným problémom, dal do svojej jazdy všetko. Spolu s Robertom dokázali, že na Slovensku nemajú konkurenciu, pričom zvíťazili aj nad absolútnou maďarskou a slovenskou špičkou a dokázali poraziť aj vozidlá špecifikácie WRC, ktorým egerské trate viac vyhovujú. Výkon počas celého víkendu bol fantastický, za čo im patrí moja vďaka. V rámci slovenského šampionátu máme doma prvých šesťdesiat bodov, čo je perfektné a sme lídri priebežného poradia slovenských rally majstrovstiev. Nemohol som si želať lepší štart do sezóny. Zabudnúť však nesmieme ani na partnerov nášho tímu, ale aj fanúšikov, bez nich by to tiež nešlo.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch, Jakub Rovný

Pridaj komentár