Štofi Rosina

Štofi Rosina zaútočí na Nürburgringu

Automobilový pretekár Štefan Rosina ml. má pred sebou tretie podujatie prestížneho európskeho seriálu najvýkonnejších kapotovaných vozidiel GT3 – Blancpain GT Series Sprint Cup. Seriál zakotví 1.-3. júla na slávnom nemeckom okruhu Nürburgring.

Štofi Rosina

Pretekári nebudú gumovať jeho slávnejšiu 20,8 km dlhú Severnú slučku (Nordschleife), ale „krátky“ – 5,148-kilometrový okruh Grand Prix F1. Blancpain GT Series sa tu zároveň pôjde počas víkendu International ADAC Truck Grand Prix (veľkých ťahačov).

Rosina zatiaľ absolvoval dve podujatia v Taliansku (Misano) a Anglicku (Brands Hatch), pričom prvé pre nehodu a následne poruchu nedokončil. Z Brands Hatch si po penalizácii odniesol len 17. miesto. Potenciál vozidla Lamborghini Huracán GT3 však potvrdili výsledky jeho tímu Grasser Racing Team (GRT) v iných seriáloch, ktorých sa rakúska stajňa zúčastňuje. Čo teda môžeme očakávať od pretekov na Nürburgringu?

Štefan Rosina ml.: „Dúfam, že preteky v Nemecku budú lepšie, než tie doteraz. Máme za sebou rôzne testy, no konkurencia nespí a necháme sa prekvapiť, čo tento horský okruh prinesie. Naše ambície sú tradične tie najvyššie, uvidíme však, ako zaúraduje realita. Radi by sme útočili na poprednejšie miesta. Tím GRT ma za sebou vytrvalostné preteky vo Francúzsku a zdá sa, že nás čaká tvrdá práca, aby sme sa dotiahli k špičke. Žiaľ, šprintová – a teda moja sezóna má len 5 podujatí, takže veľa pokusov na reparát skutočne nie je. Nemôžem však povedať, že by ma pretekanie medzi svetovou špičkou GT3 nebavilo… Tím aj jazdci dáme opäť všetko, čo je v nás.“

Štofi Rosina

Nürburgring je známy svojím vrtkavým počasím, ktoré sa dokáže zmeniť z bezvetria na búrku v priebehu sekúnd. Vďačí za to mikroklíme pohoria Eifel, v nadmorskej výške 620 m. Počas nedávnych 24-hodinových pretekov tu autá dokonca bojovali s ľadovcom! Čo však prinesie nášmu pretekárovi prvý júlový víkend, bude skôr otázkou tímovej práce a výkonov tvrdej konkurencie vyše 30-ky prihlásených áut GT3.

Zdroj: Race Pro Media

Pridaj komentár