Subaru Komárno Rally Team

Csente s Těšínskym zabojovali v závere Rallye Tatry o bronz v triede

Dve rýchlostné skúšky pred cieľom 43.Rallye Tatry patrilo posádke Subaru Komárno Rally Teamu, Máriovi Csentemu a Petrovi Těšínskemu v triede 3 piate mieste. Záverečný mohutný finiš ich však nakoniec posunul až na pódium.

Subaru Komárno Rally Team

Mário Csente do už skončenej 43.Rallye Tatry nastupoval opäť po dlhej súťažnej prestávke. Presne tomuto stavu zodpovedalo aj ôsme miesto v triede 3 v rámci úvodnej, nočnej mestskej rýchlostnej skúšky. V následnom priebehu súťaže však Mário s Petrom dokazovali, že jedinou chybou jazdca je nedostatok jazdenia. Postupne sa im darilo dosahovať rýchlejšie a lepšie časy a prepracovávať sa zo spodku priebežného hodnotenia v triede až na pódium, pričom výsledkom bolo tretie miesto v triede 3 a jedenáste v rámci celkového hodnotenia.

Subaru Komárno Rally Team

„Samozrejme, do súťaže som nastupoval, vlastne tak ako do každej inej, s tým, že som už dlho nesedel za volantom súťažného auta. Subaru Impreza WRXSTi síce mám doma v Komárne, nemám však kde trénovať. Na začiatku súťaže v Poprade to bolo doslova z mojej strany trápenie, zabudol som nastaviť tlmiče a Subaru bolo tak mäkké, že som v takmer každej zákrute hodinoval. No proste strach a bieda. V sobotu to už bolo lepšie, postupne som sa začal s autom už zase zžívať a aj časy som robil lepšie. Najlepšie sa mi však jazdilo, ako aj na iných súťažiach, v posledných dvoch meraných úsekoch. V nich sme dojazdili spolu s Petrom raz na druhom a raz na treťom mieste. Nakoniec z toho bolo tretie miesto v triede, čo ma naozaj potešilo,“ zhodnotil po súťaži Mário Csente.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár