XIQIO Racing

XIQIO Racing ovládol Rally Vranov

Víťazstvo, ale aj tretie miesto absolútneho poradia na Rally Vranov 2016 patrilo košickému XIQIO Racing Teamu a jeho súťažným posádkam.

XIQIO Racing

Z víťazstva sa v rámci spomínanej súťaže tešila posádka Tomáš Ondrej – Adam Gömöri jazdiaca na Škode Fabia WRC, ktorá vyhrala všetky štyri rýchlostné skúšky a tak si zaslúžene odviezla aj prvenstvo v absolútnom poradí.

„Bola to síce kratšia súťaž, som však rád, že sa aspoň niečo u nás deje. Od posledného podujatia uplynul viac ako mesiac a toto na vyplnenie pauzy padlo veľmi dobre. Napriek tomu, že sa to tak zdá, nebola to jednoduchá súťaž, rýchlostná skúška Zamutov vie byť veľmi zradná. Vyšlo nám to a ja som spokojný,“ povedal po súťaži Tomáš Ondrej.

Spokojnosť prejavovala aj druhá posádka XIQO Racing Teamu, Peter Deak – Marek Podobník. Bodaj by aj nie, veď v cieli im patrilo absolútne tretie miesto.

XIQIO Racing

„Na začiatku som si trochu musel zvyknúť na Subaru Impreza WRX Sti. Predsa len toto auto funguje trochu inak ako Mitsubishi. Na konci to už bolo fajn, sme spokojní,“ povedal Peter Deak.

Rovnako pochvalné slová na adresu oboch súťažných posádok smeroval aj manažér XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák: „Výborný výkon, prvé a tretie miesto absolútneho poradia vždy poteší. Trať, ako mi obe posádky hovorili bola zradná, šmykľavá, ale všetko sme zvládli. Samozrejme všetkým ďakujem. Posádkam za dobrý výkon, mechanikom za prípravu oboch vozidiel a partnerom za podporu.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár