Konôpka, ARC Bratislava

Konôpka v Lamborghini Supertrofeo štvrtý

Slovenský automobilový pretekár Miro Konôpka má za sebou úspešný prvý ročník pohárového seriálu Lamborghini Supertrofeo Middle East. V blízkovýchodnej verzii najrýchlejších pohárových pretekov sveta skončil na celkovom 4. mieste v triede AM.

Konôpka

Posledné kolo trojdielnej zimnej série sa išlo 2. – 4. marca na Autodrome v Dubaji v Spojených arabských emirátoch, na najdlhšej medzinárodnej verzii, ktorá už 11-krát hostila aj známu a obľúbenú 24-hodinovku. V príprave na 24h Le Mans 2017 je aj Miro Konôpka, ktorý si počas zimy vybral vozidlá Lamborghini Huracán ST na udržanie sa v kondícii pred náročnou sezónou.

V prvej jazde víkendu bojoval slovenský skúsený jazdec o stupne víťazov, no v záverečnom kole ho technické problémy prinútili zvoľniť: „Pol kola pred cieľom sa ustrihli šrauby na unášači, a tak som sa prepadol na 6. miesto. Našťastie moji mechanici dokázali auto opraviť a mohol som nastúpiť do druhých pretekov,“ povedal v Dubaji Miro Konôpka.

Konôpka, ARC Bratislava

V druhej jazde už auto fungovalo bez chyby a v cieli z toho bolo 4. miesto v triede AM, v ktorej štartovalo 10 jazdcov. V celkovom poradí po pretekoch v Abú Dhabí a dvoch termínoch v Dubaji tak Mirovi Konôpkovi patrí takisto 4. miesto. „Tieto preteky identických áut sú výbornou prípravou na 24-hodinovku. Ani na chvíľu nesmiem poľaviť v koncentrácii, pretože okamžite ma predbehne niekoľko súperov. Z tohto pohľadu som teda so 4. miestom spokojný, pretože predo mnou skončili už len jazdci, ktorí už s Lamborghini Supertrofeo mali skúsenosti. Veľmi sa mi tieto preteky pozdávajú, a preto som sa rozhodol, že na jar budem pokračovať aj v seriáli Lamborghini Supertrofeo v Európe, ktorý je parádne obsadený: na štarte tak zvykne byť aj 50 vozidiel.“

Konôpka, ARC Bratislava

Viac informácii o Mirovi Konôpkovi, tíme ARC Bratislava a ich príprave na 24h Le Mans 2017 nájdete na stránke arcbratislava.sk a facebookovom profile ARC Bratislava.

Zdroj: ARC Bratislava

Pridaj komentár