Igor Drotár

Igor Drotár je pripravený na novú sezónu

Prešovská automobilová legenda Igor Drotár začne Majstrovstvá Slovenska v rally (MSR) s novým autom i spolujazdcom. Rally Rožňava rozloží svoje stany už tento piatok a otvorí tak novú sezónu MSR.

Igor Drotár

Krátky test novej Škody Fabia R5 uplynulú sobotu dopadol pre Igora Drotára na jedničku. „Test prebehol výborne a už teraz som do nového auta zamilovaný,“ povedal Prešovčan po zoznamovacej jazde s Fabiou R5, ktorú mu tento rok chystá a servisuje MM Rally Team z Košíc.

V piatok sa s novým spolujazdcom Ing. Tomášom Plachým postavia na štart úvodnej rýchlostnej skúšky na mestskom okruhu v Rožňave. Ten sa pôjde v opačnom smere oproti minuloročnej Rally Košice. Následne na nich od soboty rána čaká ďalších 7 skúšok. Okrem známej Úhornej (rovnako súčasť Rally Košice 2016) navštívia aj „zabudnuté“, no krásne trate medzi Gemerskou Polomou a Hnilcom (RS Poloma), Hnilcom a Hnilčíkom (RS Hnilec). Nekonečne dlhé a prudké klesania vytrápia najmä brzdy a neudržiavaná vozovka na Úhornej dá zabrať i gumám.

Igor Drotár

Igor Drotár: „Po prvýkrát v živote odštartujem na najaktuálnejšej a najmodernejšej technike, s ktorou sa však budem určite chvíľu zoznamovať. Rožňavské trate sľubujú krásny zážitok z jazdy a veľké množstvo výziev. Zíde sa tu neobyčajne silná konkurencia vynikajúcich jazdcov, až 9 vozidiel R5 a niekoľkých WRC. Preto dobré umiestnenie bude mať pre nás ešte väčšiu hodnotu. Môj nový spolujazdec Tomáš má bohaté skúsenosti a už teraz sa teším na našu spoluprácu. Začíname na mestskom okruhu v Rožňave, ktorý tradične zahltia davy úžasných fanúšikov. Verím, že im všetci predvedieme kvalitný šport,“ dodáva na záver Igor Drotár.

Igor Drotár

Rožňavský mestský okruh rozozvučí prvé súťažné auto tento piatok o 18:06. Rally pokračuje v sobotu ráno od 8:43 a končí na cieľovej rampe v Rožňave o 15:30.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár