RUFA SPORT

Ovládne RUFA SPORT s Grzybom piatykrát v rade Rally Prešov?

Po minuloročnom nekonaní, sa v poradí už 23. Rally Prešov v sezóne 2017 predstaví divákom opäť. Na štarte nebude chýbať ani víťaz posledných štyroch ročníkov, slovenský RUFA SPORT Team a jeho posádka.

RUFA SPORT

Práve slovenský RUFA SPORT Team je tým, kto sa môže hrdiť faktom, že v posledných štyroch rokoch v Prešove stál na stupienku najvyššom. Toto všetko sa udialo v rokoch 2012 až 2015. V minulom roku sa Rally Prešov napriek faktu, že bola zapísaná v kalendári Slovenskej asociácie motoristického športu nekonala.

„Je pravda, že sa nám podarilo Rally Prešov štyrikrát v rade vyhrať a samozrejme ideme do Prešova aj teraz s plánmi na absolútne víťazstvo. Samotná súťaž bude v tomto roku trochu iná ako v minulosti. Z programu rýchlostných skúšok vypadáva mestský okruh, čo som osobne veľmi rád, keďže mestské okruhy nemám veľmi rád. Na druhej strane sa do programu súťaže vracia rýchlostná skúška Cemjata, ktorú som už v minulosti absolvoval a musím povedať, že sa na ňu opäť teším. Pribudne aj jeden nový úsek, ktorý nepoznám, ale je fajn, e organizátor sa snaží o nejakú zmenu. Viem, že obhájiť absolútne víťazstvo bude v tomto roku nesmierne ťažké, konkurencia je veľmi silná, ale ideme bojovať a ak bude pri nás stáť aj trochu toho povestného šťastia, úspech sa môže dostaviť,“ povedal Grzegorz Grzyb, jazdec RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

Diváci Grzegorza Grzyba a jeho tohtoročného spolujazdca Jakuba Wróbela uvidia na prešovských tratiach s rovnakým vozidlom ako na Rally Rožňava, čiže so Škodou Fabia R5 z dielní slovenského MM Rally Teamu. Aby splnili svoj sen a pokúsili sa po piatykrát v rade ovládnuť 23. Rally Prešov 2017, musia úspešne zdolať celú trasu, ktorá obsahuje viac ako 240 kilometrov. V nej už je započítaných aj deväť rýchlostných skúšok, ktorých spoločná dĺžka je 90,90 kilometra. Slávnostný štart súťaže je plánovaný na piatok 28.4.2017 o 19:00 hodine. Cieľ súťaže bude nasledujúci deň, čiže v sobotu (29.4.2017) o 15:00 hodine.

RUFA SPORT

A ako na súťaž pred jej štartom pozerá manažér RUFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman ?

„Viem, že súťaž bude nesmierne náročná. Do prvej sekcie je zaradených až päť rýchlostných skúšok a viac ako 50 ostrých kilometrov. Myslím si, že práve tu sa bude rozhodovať. Poznáme trate Rally Prešov z minulosti a všetci dobre vieme, že niektoré úseky sú dosť rozbité, čo bude mať za následok asi značné množstvo defektov. Dúfam, že našej posádke sa všetky vyhnú a od začiatku až d konca bude udávať tempo súťaže. Pred dvoma rokmi som povedal, že ak by naša posádka vyhrala štvrtýkrát v rade Rally Prešov, budem nadmieru spokojný. To isté platí aj o piatom víťazstve v rade.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár