Igor Drotár

Spokojný Igor Drotár po Rally Tatry

Legenda slovenského automobilového športu Igor Drotár tešil svojich fanúšikov na nedávnej Rally Tatry aj napriek tomu, že sám nie je so svojím výkonom úplne spokojný. Napriek tomu si v hádam najsilnejšej konkurencii histórie slovenského šampionátu rally vyjazdil pekné umiestnenia.

Igor Drotár

Posádky zabávali divákov opäť raz nesmierne vysokým tempom v lesoch okolo Slovenského raja a v okolí Popradu. Po úvodných dvoch podujatiach v Rožňave a Prešove si organizátor Rally Tatry pre nich pripravil zaujímavé rýchlostné skúšky s rýchlymi a rytmickými úsekmi. Večerný mestský okruh v Poprade bol povinnou jazdou a tradične prilákal množstvo divákov.

Igor Drotár so spolujazdcom Ing. Tomášom Plachým na Škode Fabia R5 si po deviatich rýchlostných skúškach vyjazdili siedme miesto celkovo a šieste v triede 2.

Igor Drotár: „Bola to len naša tretia súťaž so spolujazdcom Tomášom, ako aj s týmto autom. Kvôli pracovným povinnostiam vôbec netestujeme, no i tak som sa veľmi tešil. Ani testovací shakedown nebol pre nás veľmi vhodný. Pustili sme sa však do prvých rýchlostných skúšok. Tá prvá nám dobre sadla a čas bol adekvátny k našej doterajšej skúsenosti. Mal som z toho dobrý pocit. V druhej skúške sme zopakovali pekný čas. Neskôr na mestskom okruhu som sa snažil byť čo najrýchlejší, no asi som sa premotivoval a spravil nejaké chyby. Napriek vzniknutej nervozite sme to celkom dobre ustáli na 7. mieste celkovo. Hneď na úvod soboty sme zaznamenali slušný čas v pomere „jedna sekunda na jeden kilometer“ za najlepšími. V druhej sobotňajšej skúške vznikol nejaký skrat, strácal som koncentráciu, no nechcel som príliš tlačiť. Na prekvapenie náš čas nebol najhorší. Na Hnilci sme žiaľ pokračovali bez dobrej harmónie. Nepodarilo sa mi dostať do správneho rytmu a posledné kolo jázd sme dokončili bez väčšej motivácie. Napriek tomu auto fungovalo skvelo, počasie nám prialo a konkurencia bola vynikajúca. Siedme miesto celkovo a zároveň ako štvrtý Slovák – to nie je najhoršie. Urobili sme malý pokrok, no musíme sa veľa učiť a zároveň sa s Tomášom lepšie zžiť. Verím, že sa s ďalšími súťažami zlepšíme. Veľmi ma teší, že ma moji reklamní partneri povzbudili; je to tiež dôkaz, že svoju prácu odvádzame poctivo. Teším sa už na najbližšie kopcové podujatie v Šternberku tento víkend. Týždeň pred Tatrami som na kopci zožal ovácie za víťazstvo. Nedá sa takto úspešne pokračovať každý týždeň a hádam – na „preskačku“ – bude tento víkend opäť úspešný. Kopec Ecce Homo poznám, mám pred ním rešpekt a jeho históriu doslova cítiť v ovzduší.“

Igor Drotár

Až 7800 metrov dlhý kopec Ecce Homo slávi svoj 112. ročník pretekov automobilov do vrchu, ktoré sú tiež súčasťou Majstrovstiev Slovenska. Igor Drotár po víťazstve v triede kapotovaných vozidiel nedávno pri Košiciach opäť odštartuje so 600-koňovou Škodou Fabia DTRi.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár