KL Racing Rally Team

Posádka KL Racing Rally Teamu si Prahu dokonale užila

Výnimočné spojenie v rámci XXIII. TipCars Pražský Rallysprint 2017 predstavil slovenský KL Racing Rally Team, keď do jedného súťažného vozidla posadil naraz oboch jazdcov tímu.

KL Racing Rally Team

V pozícii jazdca sa za volant Fordu Fiesta R5 posadil Tomáš Kukučka, na miesto pre spolujazdca zase Pavol Cireň, ktorý si túto netradičnú úlohu vyskúšal vo svojej kariére prvýkrát.

„Je to fakt moja premiéra, ale nemohol som odmietnuť nahradiť Petra Vejačku. Viem, že to nebude ľahké, ale pri obhliadke tratí mi veľa pomohol Vlado Bánoci, za čo by som mu rád poďakoval. Už pri písaní rozpisu som si uvedomil čo všetko musí spolujazdec v priebehu súťaže riešiť. Toto všetko som si ako jazdec až doposiaľ neuvedomoval. Musím povedať, že je to naozaj zodpovedná a ťažká práca. Dúfam, že som túto novú úlohu zvládol. Musím ešte povedať, že ma prekvapilo neskutočné množstvo divákov v okolí rýchlostných skúšok,“ opísal svoje premiéru v úlohe spolujazdca Pavol Cireň.

KL Racing Rally Team

Spokojnosť s Paľovým výkonom po súťaži vyjadril aj jazdec, Tomáš Kukučka: „Bola to naozaj veľká zábava. Na prvej rýchlostke, keď sa to už veľmi zrýchlilo, sa Ciro síce stratil a prestal diktovať, na druhej však už čítal, ako keby túto robotu robil dávno. Počas celej súťaže sme sa perfektne zabávali a na poslednom teste to bolo najlepšie. Tesne pred ňou začalo pršať a na slickoch to bola fakt super zábava. Perfektné zakončenie predposlednej súťaže v sezóne.“

Napriek faktu, že na súťaži sa predstavila kompletná česko-slovenská špička a Kuko s Cirom na výsledný čas absolútne nepozerali a ich hlavným cieľom bolo baviť divákov, ktorých potešili poriadne širokými prejazdmi, nakoniec im patrila v cieli osemnásta priečka absolútne a jedenásta v triede, čo pri divácky príťažlivom spôsobe jazdy vôbec nebolo zlé.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár