Víťazstvo Jána Daniša v rámci prvého kola Ferrari Challenge Europe v Mugelle

Historicky prvé víťazstvo slovenského jazdca v rámci seriálu Ferrari Challenge Europe si na svoje konto pripísal Ján Daniš. Tomuto víťazstvu predchádzalo druhé miesto, ktoré dosiahol Daniš už v sobotu na trati v talianskom Mugelle.

Ján Daniš, Mugello 2018
#37 Ján Daniš

Slovenský reprezentant v pretekoch automobilov na okruhu, Ján Daniš, sa po dlhšej pauze v sezóne 2018 opäť vracia do seriálu Ferrari Challenge Europe. Zdá sa, že Jankov návrat sa podarilo perfektne načasovať, keďže už v rámci prvých pretekov sezóny, ktoré absolvoval počas uplynulého víkendu (24.-25.3.2018) dosiahol v dvojici pretekov na dve pódiové miesta. Zatiaľ čo v sobotu to bolo druhé miesto, v nedeľu Ján Daniš svoju pozíciu ešte vylepšil a preteky v Mugelle vyhral.

Ján Daniš
Ján Daniš

„Bol to naozaj perfektný víkend, ktorý som si poriadne užil. Všetko prebiehalo nad moje očakávania. Celý tím Scuderia Praha bol perfektne zladený, čo veľmi oceňujem a práve to je dôvod, prečo práve so spomínaným tímom už dlhé roky spolupracujem. Čo sa týka konkurencie, tá bola nesmierne rýchla a víkend bol veľmi náročný. Ferrari 488 Challenge bolo špičkovo pripravené a aj napriek tomu, že som v piatok absolvoval iba dvojicu voľných tréningov sa mi podarilo urobiť tento neskutočný výsledok. K jeho dosiahnutiu dopomohla súhra výborného tímu, perfektne pripraveného a hlavne neskutočne rýchleho auta pódiové umiestnenia sú pre mňa nielen neskutočným posunom vpred, ale aj akýmsi záväzkom do budúcna. Rád by som za toto všetko poďakoval všetkým, ktorí akokoľvek pomohli. Krajší návrat na pretekárske trate som si ani nevedel predstaviť,“ opísal preteky neskutočne šťastný Ján Daniš.

Zdroj: Miro Majláth

Kompletné poradie oboch pretekov nájdete v našom článku TU a TU

Pridaj komentár