RUFA SPORT s Grzybom najrýchlejším slovenským tímom na Kopnej

Výbornú súťaž zažil slovenský RUFA SPORT Team spoločne s poľskou posádkou Grzyb – Hundla v rámci 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018, pričom im v cieli patrilo štvrté miesto absolútneho poradia.

RUFA SPORT

Slovenský RUFA SPORT Team si ako úvodné podujatie nadchádzajúcej sezóny vybral podujatie s centrom v Slušoviciach. Vo výbornej a veľmi dobre obsadenej konkurencii Grzegorz Grzyb s Róbertom Hundlom na vozidle Škoda Fabia R5 predviedli výborný výkon. Už od prvej rýchlostnej skúšky sa totiž usadili na druhom mieste priebežného absolútneho poradia. Nebolo to však vôbec jednoduché, keďže medzi jednotlivými súťažiacimi sa na každej rýchlostnej skúške bojovalo doslova o desatinky sekúnd a tak náskok pred dotieravými prenasledovateľmi bol neustále veľmi malý. Do poslednej sekcie súťaže, ktorá pozostávala z trojice rýchlostných skúšok Grzyb s Hundlom nastupovali s pol sekundovým náskokom pred ich najbližšími prenasledovateľmi, no po prvom teste to už boli iba dve desatiny sekundy. V posledných dvoch rýchlostných skúškach najskôr posádka RUFA SPORT Teamu, podľahla tlaku súperov, pričom najskôr „poskočila“ na tretie miesto a po poslednom teste až na štvrté miesto absolútneho poradia v rámci 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018.

RUFA SPORT

„Bola to nesmierne náročná, ale aj veľmi rýchla súťaž. Páčil sa mi súboj s nesmierne ťažkou konkurenciou, kde v súboji o druhé až štvrté miesto absolútneho poradia nebolo nič jasné až do poslednej rýchlostnej skúšky. Nám sa podarilo urobiť zopár drobných chybičiek, čo nás posunulo na konečné štvrté miesto. Je jasné, že ma to vnútorne štve a mrzí, ale aj toto je rally. Podstatné je, že sme sa rozbehli pred nadchádzajúcou Rally Prešov, úvodným podujatím slovenských rally majstrovstiev, ktoré nás čaká už budúci víkend. Musím konštatovať, že Škoda Fabia R5 z dielní košického MM Rally Teamu bola opäť perfektne pripravená. Moja vďaka samozrejme patrí nielen RUFA SPORT Teamu, ale aj všetkým jeho partnerom a samozrejme všetkým čo nás akokoľvek podporujú. Vidíme sa o týždeň v Prešove,“ zhodnotil Grzegorz Grzyb po úvodnej súťaži sezóny 2018.*

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár