RUFA SPORT s Grzybom vezie šieste miesto z Rally Islas Canarias 2018

Na šieste miesto absolútneho poradia dosiahla posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, Gzrzegorz Grzyb a Jakub Wróbel v rámci Rally Islas Canaria 2018. Pre slovenský tím bola táto súťaž zároveň úvodným kolom seriálu FIA European Rally Championship.

RUFA SPORT

Nádherná, ale zároveň aj veľmi náročná súťaž sa začala pre Grzyba s Wróbelom odvíjať výborne, keď im po prvom teste patrilo tretie miesto absolútneho poradia. V nasledujúcej však prišlo drobné zaváhanie a následná strata Grzegorza s Jakubom “vystrelila“ až na osemnástu priečku priebežného poradia. Po tejto drobnej nepríjemnosti však posádka RUFA SPORT Teamu jazdila dobré časy a postupne sa predierala smerom k TOP 5 absolútneho poradia Rally Islas Canaria 2018. Do konca súťaže sa im nakoniec podarilo vyštverať až na šieste miesto absolútneho poradia, čo rovnako nie je zlé umiestnenie medzi európskou konkurenciou.

RUFA SPORT

„Začiatok bol super, len škoda toho druhého úseku, tam sme dosť stratili. Ak by som mal zhodnotiť celú súťaž musím povedať, že nebola zlá. Najskôr som bol veľmi sklamaný, ale postupným doťahovaním sa smerom nahor v priebežnom poradí som sa ukľudnil. Darilo sa nám jazdiť dobré časy, mali sme dobrý rytmus aj výborne pripravenú Škodu Fabia R za čo by som rád poďakoval košickému MM Rally Teamu a jeho mechanikom. Seriál FIA European Rally Championship je ešte dlhý a verím, že sa nám v ňom podarí ešte poriadne zabojovať. Teraz sa ideme sústrediť na slovenský šampionát,“ zhodnotil Grzegorz Grzyb svoje kanárske účinkovanie.

RUFA SPORT

Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu rovnako nebol nespokojný: „Šieste miesto v európskej konkurencii vôbec nie je zlé, pričom ak porovnám minulý rok a tento, som spokojný. Bola to veľmi náročná súťaž, hlavne čo sa obutia týka. Zatiaľ čo v servisnej zóne bolo slnečno a veľmi teplo, na tratiach, v lese bola hmla a miestami poriadne pršalo. Treba zároveň povedať, že rovnako ako na všetkých ostatných súťažiach, aj v rámci jednotlivých podujatí FIA ERC posádka pyká za každú, aj najmenšiu chybu. A to sa potom veľmi ťažko doháňa. Naša posádka napriek tomu opäť dokázala, že patrí medzi elitu a vedela sa dotiahnuť až na hranicu TOP 5.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Autosportfoto FB

Pridaj komentár