RUFA SPORT

RUFA SPORT smeruje na ďalšie podujatie seriálu FIA ERC

V minuloročnej sezóne slovenský RUFA SPORT Team absolvoval premiérovo podujatie zaradené do seriálu FIA ERC v Grécku. Teraz sa vracia naspäť na miesto činu.

RUFA SPORT

Podujatie Acroplis Rally 2018 odštartuje iba týždeň po skvelom výkone posádky RUFA SPORT Teamu, keď im spoločne v cieli 45. Rallye Tatry 2018 patrilo druhé miesto absolútneho poradia, čiže do Grécka, kde sa RUFA SPORT vracia presne po roku, ide Grzyb dobre rozbehnutý. Vlani, v rámci Acropolis Rally 2017 práve tu Grzyb s Wróbelom dosiahli na svoj prvý európsky úspech, tretie miesto absolútneho poradia, čo bol výsledok, na nováčika v rámci seriálu FIA European Rally Championship doslova famózny. V rámci nadchádzajúceho víkendu sa slovenský RUFA SPORT Team s posádkou Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel do Atén vracia opäť, pričom cieľom je obhájiť výborný výsledok.

RUFA SPORT

„Máme za sebou výborný začiatok sezóny, keď sa našim posádkam podarilo vyhrať niekoľko podujatí na Slovensku, či Poľsku, alebo v najhoršom prípade dojazdil na druhom mieste. V rámci seriálu FIA European Rally Championship na Kanárskych ostrovoch, kde našej posádke patrila šiesta priečka. S výsledkami som nadmieru spokojný, sezóna sa v podstate stále iba rozbieha a ja pevne verím, že nám šťastie bude aj naďalej priať. Ideme opäť s osvedčenou Škodou Fabia R5, ako aj osvedčenou posádkou. Samozrejme toto všetko by sme si nemohli dovoliť bez našich obchodných partnerov, ktorých chceme reprezentovať čo možno najlepšie,“ vysvtli Ľubomír Kleman, manažér slovenského RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

Acropolis Rally 2018 odštartuje v Gréckych Aténach ako tretie podujatie seriálu FIA European Rally Championship 2018. Štart súťaže je vo štvrtok 31.5.2018 kedy sa uskutoční kvalifikačná rýchlostná skúška. Následne, v piatok 1.6.2018 čaká na súťažiacich dvojica rýchlostných skúšok a v sobotu 2.6.2018 ďalších šesť testov. Záverečná etapa, konajúca sa v nedeľu 3.6.2018 má podľa harmonogramu v pláne ďalšie štyri testy. Celková dĺžka súťaže je takmer 862 kilometrov. V tomto počte je započítaných už aj takmer 238 ostrých kilometrov. Cieľ súťaže, ako aj meno víťaza sa dozvieme v nedeľu 3.6.2018 po 15:00 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár