Slovak National Hill Climb Team

Hudy, Pecuch a Slovak National Hill Climb Team v Hustopečiach

Rally Hustopeče niektorí jazdci volajú aj rally medzi vinicami. Dôvod je jasný, trate naozaj smerujú pomedzi moravské vinice, či miestne „sklípky“, v ktorých všetci môžu ochutnať výnimočne dobré moravské vínko. Pre rally posádky je však tento božský mok počas súťaže zakázaný.

Slovak National Hill Climb Team

A pravdu povediac na takéto „fajnovosti“ v Hustopečiach súťažné posádky ani veľa času mať nebudú. Veď súťaž štartuje v piatok podvečer, pričom následne všetky súťažné posádky čaká nočná etapa a do postele sa niektoré z nich dostanú až hlboko po polnoci. Hneď ráno všetko pokračuje nanovo, pričom do cieľa XIV. Agrotec Pertonas Syntium Rally 2018 sa prvé posádky dostanú až v sobotu po 15:00 hodine popoludní. Tie posledné najskôr po 17-tej. Pre posádky Slovak National Hill Climb Teamu, ktoré majú štartové čísla 83 a 85 to znamená, že prvá etapa pre nich skončí približne o pol druhej v noci a na cieľovú rampu dorazia približne o pol piatej popoludní.

Slovak National Hill Climb Team

Pýtate sa, kto vlastne bude v Hustopečiach reprezentovať Slovak National Hill Climb Team ? V tomto momente vám všetko prezradíme. So štartovým číslom 83 to bude posádka, ktorej aktuálne patrí druhá priečka priebežného poradia v triede 6, čiže Roland Pecuch s Viktóriou Dudášovou na vozidle VAZ 2107. Druhú posádku, ktorá sa fanúšikom rally súťaží v Hustopečiach predstaví bude dvojica Vlado Hudy a Jaro Frisch na Honde Civic TypeR bojujúca o body v rámci triedy 8.

Ako sa obom posádkam bude v rámci XIV. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2018 dariť vás budeme informovať po jej ukončení.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár