Subaru Rally Team Komárno

Bratov Lapdavských v Hustopečiach poriadne vytrápilo ich Subaru

Problém s riadiacou jednotkou Subaru Impreza WRX STi a tým pádom nie celkom vydarené podujatie. To bol „leitmotív“ Subaru Rally teamu Komárno a bratov Lapdavských na XIV. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2018.

Lukáš a Július Lapdavskí cestovali do Hustopečí na Morave v úlohe lídrov triedy 3 v rámci priebežného poradia Majstrovstiev Slovenska v rally 2018. Dve druhé miesta, ktoré obsadili v Prešove a v Poprade im dávalo nádej na úspešné pokračovanie takto nasadenej latky. Dobrá nálada v tíme, ale aj medzi bratmi sa razom zmenila na utrpenie, ktoré bolo treba prežiť. Tento stav navodila nie celkom správne fungujúca riadiaca jednotka Subaru Impreza WRX STi, vďaka ktorej malo vozidlo iba polovičný výkon. A tak sa súťažiť jednoducho nedá.

„Hneď po štarte do prvej rýchlostnej skúšky sme zistili, že riadiaca jednotka Subaru nefunguje tak, ako by mala. Výkon motora bol asi na polovici, takže sme sa veľmi nezviezli. Pretrpeli sme celú súťaž a neodstúpili sme. V hre bol totiž dvojnásobný počet bodov a za tie sa oplatilo bojovať. Snažili sme sa ísť ako sa dalo a na predposlednej rýchlostnej skúške sa mi podarilo nabrať na šotoline toľko štrku do kolies, že sa z autom takmer nedalo pokračovať, totálne celé triaslo. No a aby toho nebolo dosť, na poslednom teste som tak tlačil na plynový pedál, až som ho pretlačil. Samozrejme po tomto už auto nemalo takmer žiaden výkon, tak sme to iba štartovali a vypínali až do cieľa. Som rád, že sme tu, berieme body za dve štvrté miesta v triede, čo pri pohľade na to ako sme sa natrápili nie je zlé,“ opísal v cieli súťaže Lukáš Lapdavský.

Subaru Rally Team Komárno

Fanúšikovia, ktorí budú chcieť sledovať Lukyho s Julom na ďalšom podujatí si musia naplánovať cestu do Lubeníka, kde odštartuje v poradí už štvrté kolo slovenského rally šampionátu. To všetko však bude až o mesiac.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár