Predposledné kolo seriálu FIA ERC aj so slovenským RUFA SPORT

Seriál FIA European Rally Championship 2018 sa pomaly, ale iste chýli k záveru. Počas nadchádzajúceho víkendu seriál čaká podujatie u našich severných susedov, v Poľsku.

RUFA SPORT

PZM 75th Rally Poland 2018. Tak znie názov predposledného kola seriálu FIA ERC. Na jeho štarte nebude chýbať ani jediný slovenský zástupca, RUFA SPORT Team spoločne s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel a Škodou Fabia R5. V tomto prípade pochádza vozidlo z maďarského tímu Eurosol a jedná sa presne o to isté vozidlo s ktorým Grzegorz dojazdil na šiestom mieste absolútneho poradia v rámci EKO Acropolis Rally 2018 v gréckych Aténach. V priebežnom poradí seriálu FIA European Rally Championship pritom posádke slovenského RUFA SPORT Teamu patrí siedma priečka a tak nečudo, že by radi doviezli z Poľska ďalšie body.

„Samozrejme na každú súťaž nastupujeme s najvyššími ambíciami a rovnako tomu bude aj v Poľsku. Je jasné, že dosiahnuť vytúžené ciele bude nesmierne ťažké, ale pokúsime sa urobiť všetko pre dosiahnutie úspechu. Grzegorz s Jakubom už veľakrát dokázali, že vedia zabojovať a verím tomu, že Škoda Fabia R5 bude fungovať sto percentne, tak ako tomu bolo doposiaľ. Našou výhodou je, že Grzegorz už tunajšiu súťaž absolvoval v rámci poľského šampionátu a tak presne vie čo ho čaká. Verím, že sa našej posádke bude dariť a do priebežného poradia šampionátu FIA ERC 2018 sa jej podarí získať množstvo bodov. Samozrejme veľká vďaka patrí partnerom tímu bez ktorých by sme vybrané podujatia seriálu FIA ERC nemohli absolvovať,“ zhodnotil Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

Nielen posádku slovenského RUFA SPORT Teamu, ale aj všetkých ostatných prihlásených na PZM 75th Rally Poland 2018 čaká v priebehu súťaže absolvovanie takmer tisíc kilometrov dlhú trať v ktorej je započítaných aj takmer dvestošestnásť „ostrých“ kilometrov. Tie sú rozdelené do celkovo pätnástich rýchlostných skúšok. Štart podujatia je v piatok (21.9.2018) od 15:00 hodiny a cieľ je plánovaný na nedeľu (23.9.2018) od 18:20 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár