RUFA SPORT

Technická porucha vyradila RUFA SPORT Team z bojov o majstrovský titul

Slovenský RUFA SPORT Team na posledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally cestoval s jasným plánom. Získať v poradí už piaty absolútny majstrovský rally titul. Všetko však dopadlo úplne inak ako bolo plánované.

RUFA SPORT

V sobotu dopoludnia (20.10.2018), čiže ešte pred „ostrým“ štartom podujatia pripravil organizátor 44. Rally Košice 2018 pre súťažné posádky testovaciu rýchlostnú skúšku, takzvaný shakedown. Už dosiahnutý najrýchlejší čas na tomto pomerne krátkom úseku napovedali, že Grzegorz Grzyb s Boguslawom Browinskim neberú súboj o majstrovský titul na ľahkú váhu. Boli najrýchlejší a ich výsledný čas bol o celých osem desatín rýchlejší ako dosiahnutý čas najbližšej konkurencie.

Po tomto krátkom rozohriatí a vyskúšaní techniky, či je všetko dobre nastavené a či všetko funguje tak ako má, čakala na súťažné posádky slávnostná štartová rampa umiestnená priamo v srdci mesta Košice. Hneď po jej prejazde už išlo do tuhého, keďže všetky súťažné posádky sa presunuli priamo na štart úvodnej rýchlostnej skúšky.
A práve, tu asi tristo metrov po štarte prišiel technický problém, ktorý nadobro vyradil štvornásobného slovenského absolútneho rally majstra z hry o tohtoročný titul.

RUFA SPORT

„Pri testovaní sa nám podarilo trafiť v jednej zákrute nejaký kameň, alebo betón. Upozornil som na to mechanikov, ktorí následne koleso a jeho súčasti skontrolovali. Napriek tomu, že mechanici všetky dostupné časti skontrolovali a všetko sa zdalo byť v poriadku, približne tristo metrov po štarte zrazu prišla rana, po ktorej auto ostalo neovládateľné. Zopárkrát nás otočilo, ale našťastie sa nič nestalo, ostali sme na ceste a auto je celé a nepoškodené. Žiaľ predné koleso stálo úplne iným smerom ako je zvykom, takže sme nemohli pokračovať ďalej. Pri obhliadke poškodenia sme zistili, že asi praskli skrutky držiace tlmič, tento vytrhlo a my sme museli odstúpiť. Stratili sme šancu bojovať o titul čo nás veľmi mrzí. Na druhej strane treba povedať, že celá sezóna bola veľmi pekná a hlavne neskutočne napínavá. Prežili sme v rámci nej nádherné súboje, ale musím povedať aj to, že nám je veľmi ľúto, že sme nemohli vďaka poruche bojovať až do konca o majstrovský titul. Na druhej strane treba povedať, že nám patrí druhé miesto absolútneho poradia, sme prví vicemajstri a aj to je nádherné umiestnenie. Chcel by som nielen za seba, ale hlavne za RUFA SPORT Team, ktorí s Boguslawom na Slovensku reprezentujeme, poďakovať všetkým partnerom, našim rodinám, ale aj fanúšikom a kamarátom za podporu. Snáď sa nám podarí bojovať zase o titul v budúcoročnej sezóne,“ opísal dôvod odstúpenia Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

„Do Košíc sme prišli s cieľom vybojovať piaty absolútny titul, žiaľ technika bola proti. Súboj o titul sme nakoniec nezdramatizovali, nevadí, sme prvý vicemajstri v sezóne 2018. Chcel by som sa poďakovať našim obchodným partnerom, posádke, tímu MM Rally Košice a iným, ktorí pripravujú jednotlivé súťaže a samozrejme aj fanúšikom. Snáď ich v budúcnosti ešte potešíme dobrými výsledkami,“ doplnil manažér RUFA SPORT Teamu.

Posledným kolom slovenských rally majstrovstiev sezóna pre slovenský RUFA SORT Team ešte nekončí. Už o týždeň sa so svojou súťažnou posádkou predstaví tím na rally vo Vsetíne.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár