RUFA SPORT

RUFA SPORT pokračuje na XV. Partr Rally Vsetín 2018

Minuloročný absolútny víťaz Rally Vsetín, štvornásobný slovenský a dvojnásobný poľský šampión, RUFA SPORT Team spoločne s posádkou Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel nebude chýbať na štarte ani v tomto roku.

RUFA SPORT

Po smolnej Rally Košice, kde musela posádka RUFA SPORT Teamu z dôvodu technickej poruchy odstúpiť už v prvom meranom úseku, pokračuje počas nadchádzajúceho víkendu slovenský RUFA SPORT Team na súťaži XV. Partr Rally Vsetín 2018. Oproti Košiciam však prichádza ku drobnej zmene a do vozidla Škoda Fabia R5 sa vedľa Grzegorza Grzyba posadí spolujazdec Jakub Wróbel.

„Do Vsetína ideme obhajovať vlaňajšie víťazstvo. Určite to nebude ľahké, ale chceme si trochu napraviť náladu po Košiciach, čiže sa budeme snažiť dosiahnuť dobrý výsledok. Grzegorz tu opäť svoje sily spojí s Jakubom Wróbelom, s ktorým absolvoval v tomto roku aj vybraté súťaže zaradené do seriálu FIA European Rally Championship. Samozrejme vozidlo, s ktorým budeme štartovať, je Škoda Fabia R5 z dielní MM Rally Teamu. Je to presne to isté vozidlo, s ktorým sme absolvovali celú sezónu a absolvujeme s týmto autom aj vybraté podujatia mimo majstrovstiev. V minulom roku Grzegorz vybojoval vo Vsetíne absolútne víťazstvo, pričom rozdiely medzi jednotlivými súťažiacimi boli veľmi tesné a myslím si, že tomu bude rovnako aj tento rok. Jedno je však isté, rýchlostné skúšky budú určite ťažké, šmykľavé a plné opadaného lístia. Ja verím, že sa našej posádke bude dariť,“ zhodnotil pred podujatím manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

RUFA SPORT

XV. Partr Rally Vsetín 2018 štartuje v dňoch 26. – 27.10.2018 vo Vsetíne a jeho okolí. Podujatie je zaradené ako posledné kolo českého seriálu A Sportt Rallysprint série, pričom organizátor pre všetkých súťažiacich pripravil celkovo sedem rýchlostných skúšok. Štart súťaže je v sobotu 27.10.2018 o 7:30 hodine a cieľ v ten istý deň o 15:35 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár