ZANETI MOTORSPORT – Koniec dobrý, všetko dobré

Bratia Melichárkovci, jazdiaci za tím Zaneti Motorsport, si vo Vsetíne napravili chuť a v dramatickom súboji s Poliakom Grzybom sa radovali z výborného druhého miesta.

Zaneti Motorsport

V autošporte je to ako na hojdačke. Raz si hore a hneď nato zasa dolu. Stačí naozaj maličkosť a výborne rozbehnuté preteky sa môžu skončiť neúspechom. Žiaľ, zopár takýchto maličkosti pripravilo posádku tímu Zaneti Motorsport o dôležité body v tohtoročnej sezóne MSR. Že však Jaro s Erikom pretekať nezabudli svedčí aj výborný výsledok relyšprintu vo Vsetíne, ktorý uzatváral českú RallySprint sériu.

„Je to krásna satisfakcia, po nevydarenej slovenskej sezóne,“ neskrýval radosť Jaro Melichárek. „Takýto výsledok sme potrebovali, aby sme si napravili chuť. Celú súťaž sme dokázali držať krok s Grzybom, ktorý ma najazdeným oveľa viac kilometrov ako my a rozhodovalo sa až v samom závere.“

Hneď od začiatku sa dvojica Melichárek a Grzyb začala vzďaľovať všetkým súperom a v nádhernom dramatickom súboji sa naťahovala o drobné sekundy. Jazdilo sa na sedem rýchlostných skúšok a po dvoch sekciách (piatich meraných úsekoch) bol medzi nimi rozdiel iba 1,4 sekundy! „Postupne sme sa zrýchľovali a s každou ereskou sme sa dostávali viacej do tempa,“ opisuje Jaro Melichárek. „Po druhej sekcii bol rozdiel iba 1,4 sekundy a veril som, že to dáme.“

Zaneti Motorsport

Október je však povestný svojim premenlivým počasím a to v poslednej sekcii trochu vytrápilo všetky súťažné posádky. „Na posledné dve rýchlostné skúšky sme obuli mäkké slicky. Začalo však pršať. My sme dávno nejazdili na mokru a nechceli sme príliš riskovať. Bolo po ataku,“ približuje rozhodujúce momenty Melichárek. Na predposlednom úseku Jabloňová (RS6) posádka Zaneti Motorsport zaostala síce iba o 3,7 sek., no v daždi už nemalo zmysel riskovať a s veľkým náskokom pred súpermi dokončil Ford Fiesta WRC s Jarom a Erikom Melichárkovcami na druhom mieste.

„Chlapci dnes odjazdili výborné preteky,“ radoval sa aj šéf tímu, Ivan Mutňanský. „Škoda smoly, ktorú sme mali tento rok na domácom šampionáte. Tím ukázal, že potenciál máme na oveľa lepší výsledok. Ďakujem všetkým a už sa teším na ďalšie preteky.“ Nuž a na tie ani nemusíme dlho čakať. Už týždeň po Vsetíne sa Zaneti Motorsport, so svojou topoľčianskou posádkou, predstaví na AutoShow na SlovakiaRingu. A hoci ide o šou pre divákov, tak časomiera bude aj teraz burcovať k výsledkom. V piatok 2.novembra sa jazdia testovacie jazdy a o deň neskôr, v sobotu, si to zúčastnené posádky z rôznych autošportových disciplín rozdajú priamo na trati.

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto: archív časopisu Rally

Pridaj komentár