Subaru Rally Team Komárno

Bratia Lapdavskí si po desiatich rokoch zopakovali súťaž v Prahe

Presne po desiatich rokoch sa v rámci XXIV. Pražského Rallysprintu 2018 predstavila aj dvojica Lukáš a Július Lapdavskí. Samozrejme pri tom nemohol chýbať ani Subaru Rally Team Komárno.

Subaru Rally Team Komárno

„Pred desiatimi rokmi, pri našom prvom štarte v rámci Pražského Rallysprintu sme si túto súťaž veľmi neužili. Bola totiž po havárii Leszka Kuzaja predčasne ukončená. My sme sa vtedy vlastne zviezli iba na okruhu, ktorý bol vo vnútri štadióna. Čo sa týka organizácie, v podstate porovnávať tú spred desiatich rokov a dneškom je veľmi zložité, za tých desať rokov sa toho veľa zmenilo, či už v oblasti predpisov, ale aj v otázke bezpečnosti posádok a divákov. Jedno je isté. Pražský Rallysprint je vždy zábava. Len celkom zábava nie je to čo tu v noci spadlo na zem, myslím tým ten sneh. Na rýchlostných skúškach to nie je jednoduché, na niektorých miestach je snehová kaša, inde iba voda, na niektorých miestach zmes oboch. Nie je to jednoduché, ale sme spokojní, darí sa nám robiť v podstate dobré časy a zároveň aj zabávať seba aj divákov, ktorých je všade veľké množstvo. Rád by som poďakoval Subaru Rally Team Komárno za tohtoročnú podporu, samozrejme poďakovanie patrí aj všetkým partnerom, ale aj mechanikom, kamarátom, no proste všetkým, ktorí nám akoukoľvek formou pomáhajú. Sme im za to nesmierne vďační,“ zhodnotil Lukáš Lapdavský.

Subaru Rally Team Komárno

XXIV. Pražský Rallysprint 2018 bola posledná súťaž na ktorej diváci v tohtoročnej sezóne posádka Subaru Rally Team Komárno predstavila. Teraz nastáva čas, keď jazdecké schopnosti nahradia „zlaté“ ručičky mechanikov, ktorí musia počas zimnej prestávky pripraviť vozidlo Subaru Impreza WRX STi na nasledujúcu sezónu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár