Kesko Racing Team

Posádky Kesko Racing Team do bodky splnili plán vo Valmeze

Dvojica súťažných posádok Kesko Racing Teamu sa predstavila divákom podujatia 38. Kowax Valašská Rally 2019, pričom pred štartovné plány splnili do poslednej bodky.

Kesko Racing Team

Fero Fusko a Štefan Tököli spoločne s vozidlom Seat Leon TDi mali v pláne absolvovať celú súťaž a vybojovať počas oboch súťažných dní plný počet bodov v rámci triedy 12 v slovenskom šampionáte. Toto všetko sa nakoniec podarilo a Fero s Pištíkom si spomínaných bodov do priebežného poradia šampionátu odviezli plný počet, čiže štyridsať.

„Som rád, že sa nám podarilo absolvovať celú súťaž a zozbierať plný počet bodov do priebežné ho poradia v triede 12. Nebolo to vôbec jednoduché. Súťaž bola ťažká, ale aj poriadne natiahnutá, sme už j poriadne unavení. Ale stálo to za to. S autom neboli v podstate žiadne problémy, akurát pri absolvovaní piatkovej rampe nám trochu začala slziť nafta, ale túto poruchu sa nám podarilo hneď v servise odstrániť. Ďakujeme Kesko Racing Teamu za podporu,“ povedal po dojazde do cieľa Fero Fusko.

Druhá súťažná posádka Kesko Racing Teamu, Ján Šustek a Erika Románová absolvovali vo Valašskom Meziříčí svoj prvú rally súťaž a tak ich plánom bolo absolvovať čo možno najviac súťažných kilometrov. To sa im podarilo a v nedeľu popoludní sme ich mali možnosť privítať na cieľovej rampe.

Kesko Racing Team

„Bolo to veľmi náročné a my sme si asi vybrali na svoj spoločný debut najťažšiu súťaž celého seriálu. Som rád, že sa mne za volantom súťažného auta podarilo nesklamať a Erika rovnako zvládla na sedadle spolujazdca súťaž perfektne. Obaja ďakujeme za dôveru, ktorú v nás vlažil manažér Kesko Racing Teamu Juraj Keszi. Verím, že sme ho nesklamali, nabudúce to snáď bude ešte lepšie,“ doplnil Ján Šustek.

Ďalším podujatím, kde budú mať diváci možnosť sledovať Kesko Racing Team bude úvodné podujatie seriálu Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu, ktoré sa bude konať v rakúskom Rechbergu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár