RUFA SPORT

RUFA SPORT ide bojovať do Hustopečí o čelné pozície

Súťažná posádka slovenského RUFA SPORT Team po dvoch úvodných kolách aktuálne „okupuje“ druhú priečku priebežného poradia Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 v absolútnom poradí. To však už o pár dní vôbec nemusí byť pravda.

RUFA SPORT

Tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 totiž už doslova „klope na dvere“. Jeho štart je plánovaný už zajtra, čiže 14.6.2019. A Grzegorz Grzyb s Jakubom Wróbelom a Škodou Fabia R5 na štarte určite chýbať nebudú.

Rovnako ako predchádzajúca dvojica rally súťaží, aj 15. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2019 je plánovaná ako dvojetapová. To znamená, že súťažné posádky bojujúce o body v rámci slovenského rally šampionátu, budú mať možnosť získať hneď dvojitú porciu bodov. A práve o ich čo najväčší prídel má záujem slovenský RUFA SPORT Team a jeho súťažná posádka, Poliaci Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel.

„Samozrejme, rovnako ako na každú inú súťaž, aj do Hustopečí ideme s cieľom brať víťazstvo. Verím, že nám to vyjde a do priebežného poradia slovenského rally šampionátu si pripíšeme počas oboch súťažných dní maximálny počet bodov. Naša posádka sa predstaví fanúšikom rovnako ako na predchádzajúcich súťažiach v spolupráci so Škodou Fabia R5. Je jasné, že to nebude jednoduché, podľa zoznamu prihlásených by sa malo na tratiach v Hustopečích predstaviť celkovo dvadsaťšesť vozidiel najnovšej špecifikácie R5 a všetci budú chcieť podať čo najlepší výkon. Grzegorz už veľakrát dokázal, že v ťažkých podmienkach vie poriadne zabojovať a tie podmienky budú vďaka teplu asi naozaj náročné. Držte nám všetci palce, aby sa nám to podarilo,“ povedal manažér RUFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman.

Štart 15. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2019 je plánovaný na piatok (14.6.2019) od 18:00 hodiny a cieľ na sobotu (15.6.2019) od 16:20 hodiny. Súťažné posádky počas dvojetapovej súťaže absolvujú desať rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke viac ako 150 kilometrov, pričom celá súťaž má dĺžku viac ako 325 kilometrov.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch + Tibor Szabosi

Pridaj komentár