Subaru Rally Team Komárno

Lapdavskí smerujú na posledné podujatie slovenského rally šampionátu

Záver slovenského rally šampionátu bude aj v tomto roku patriť Košiciam. Práve tu totiž uzavrú tohtoročnú sezónu Majstrovstvá Slovenska v rally 2019. Medzi viac ako päťdesiatkou štartujúcich budú diváci sledovať aj výkon bratov Lapdavských.

Subaru Rally Team Komárno

Dvojetapová súťaž, ktorá v sebe skrýva celkovo jedenásť rýchlostných skúšok, ale aj viac ako päťsto kilometrov dlhú trať, z ktorej je necelých stotridsaťsedem „ostrých“ kilometrov, nebude pre Lukáša a Júliusa Lapdavských žiadnou novinkou. Organizátor tejto poslednej rally súťaže tohtoročných majstrovstiev totiž použil dnes už notoricky známe trate. A tie bratská dvojica jazdiaca na Subaru Impreza WRX STi dobre pozná.

Samozrejme, vieme čo nás v Košiciach čaká. Na spomínaných tratiach sme už jazdili nespočetne krát. No ale s tým nič nenarobíme, vieme že nájsť nové trate by sa možno organizátorom aj podarilo, ale vybaviť všetky potrebné povolenia, by už asi bol väčší problém. Nevadí, všetci budeme mať na trati rovnaké podmienky, ktoré určte nebudú jednoduché. My sa však budeme snažiť vybojovať čo možno najlepšie umiestnenie nielen v triede, ale aj v celkovom poradí. Tam totiž ešte máme nejakú šancu na postup, v triede je to už jasné, tu nám patrí titul prvých vicemajstrov. Verím, že všetko bude ok a my sa budeme tešiť z prejazdu cieľovou rampou,“ povedal spolujazdec Július Lapdavský.

Subaru Rally Team Komárno

Podujatie 45. Rally Košice 2019 odštartuje ako posledné kolo seriálu Majstrovstvá Slovenska v rally 2019 v dňoch 18. – 20.10.2019 v Košiciach a ich okolí. Štart súťaže sa bude konať v sobotu 19.10.2019 od 13:00 hodiny na Hlavnej ulici v Košiciach a cieľ na rovnakom mieste v nedeľu 20.10.2019 od 14.40 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár