RUFA SPORT Team

Skvelé druhé miesto absolútne z Prahy pre RUFA SPORT Team

Slovenský RUFA SPORT Team spoločne s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Tomasz Borko vybojoval na XXV. TipCars Pražský Rallysprint 2019 fantastické druhé miesto absolútneho poradia.

RUFA SPORT Team

Súťaž, ktorá v tomto roku uzatvárala rally sezónu v Českej republike, čiže XXV. TipCars Pražský Rallysprint 2019, konaný v dňoch 6.- 7.12.2019 sa pre posádku slovenského RUFA SPORT Teamu nezačala úplne najlepšie. V prvom teste totiž Grzegorz Grzyb spoločne s Tomaszom Borkom na Škode Fabia R5 dojazdila až na ôsmom mieste absolútneho poradia. V druhej rýchlostnej skúške po stúpajúcom výkone sa Grzegorz s Tomaszom posunuli na siedme a následne v tretej im patril štvrtý najrýchlejší čas. Po tom, čo vo štvrtom teste dosiahli na piaty najrýchlejší čas, im v absolútnom priebežnom hodnotení patrila štvrtá priečka. Po tomto úvode, ktorý sa konal mimo Strahova nasledoval servis, kde sa podarilo vozidlo Škoda Fabia R5 mechanikom nastaviť presne podľa požiadaviek jazdca, prišlo následne ďalšie zlepšenie v podobe tretieho a následne druhého najrýchlejšieho času.

RUFA SPORT Team

To v konečnom poradí posunulo posádku RUFA SPORT Teamu na druhé miesto v konečnom poradí XXV. TipCars Pražský Rallysprint 2019. Po tomto skvelom výkone nasledovala už iba posledná rýchlostná skúška, v ktorej však už išlo iba o zabavenie tisícov divákov, ktorí sa na Strahove zhromaždili. Pri tomto však už časomiera prítomná nebola a tak sa RUFA SPORT Team spoločne s Grzegorzom Grzybom a Tomaszom Borkom mohli tešiť zo skvelého druhého miesta absolútneho poradia.

RUFA SPORT Team

Na začiatku sme mali veľký problém, keďže nám prišlo do Prahy iné auto ako sme mali mať. To malo za následok, že auto nebolo vôbec nastavené ako som potreboval a bol zvyknutý. Nastavenia sme tak robili doslova za pochodu pred rýchlostnými skúškami. Nakoniec sa všetko podarilo a my sme obsadili druhé miesto absolútneho poradia. V Prahe som už raz druhý bol, teraz som si to zopakoval,“ povedal Grzegorz Grzyb v cieli súťaže.

RUFA SPORT Team

Z výsledku mal radosť aj manažér RUFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman: „Som rád, že pri tejto silnej konkurencii z viacerých krajín sa Grzegorzovi s Tomaszom podarilo vybojovať druhé miesto absolútneho poradia. Dokázali opäť že sú veľký bojovníci a nikdy sa nevzdávajú. Každá rally súťaž vždy začína na štarte a končí až na cieľovej rampe, žiaľ v niektorých prípadoch, ako sme sa počas sezóny presvedčili, na Slovensku nie. Potešili nielen mňa, ale aj partnerov nášho tímu, ktorých nás na podujatí navštívilo veľké množstvo. Za to, ale aj za celoročnú podporu im patrí moje veľké ďakujem. Samozrejme vďaka patrí aj našim rodinám a všetkým fanúšikom rally športu nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a v neposlednom rade aj v Poľsku.

RUFA SPORT Team

To, či pre slovenský RUFA SPORT Team už sezóna skončila, alebo nie, sa dozvieme v najbližších dňoch, o čom vás samozrejme budeme opäť informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi, Jozef Pisch, Michal Bobko

Pridaj komentár