Kesko Racing

Kesko Racing spoločne s Fuskom a Kekeňákom smerujú do Kopřivnice

Novo zložená dvojica sa predstaví v rámci podujatia MRC Kopřivnice 2020 so Seatom Leon TDi.

Kesko Racing

Fero Fusko tohtoročnú sezónu odštartoval rovnako aj ostatní jazdci trochu netradične v rámci Test Day Slovakia Ring 2020. Nebola to žiadna rally, ani preteky automobilov do vrchu, ale normálny testovací deň na pretekárskom okruhu Slovakia Ring. Tu sa predstavil spoločne s Alexandrom Burdigom a Seatom Leon TDI s ktorým v minulosti jazdieval šéf Kesko Racing Teamu, Juraj Keszi.

V Kopřivnici v areáli Polygón Tatra sa Fero predstaví so svojim, čiže žltým Seatom Leon TDi. Ako spolujazdca v tomto prípade „použije“ Dušana Kekeňáka, ktorého poznáme skôr z pozície mechanik. Dušan však už na horúcom sedadle spolujazdca sedel viackrát, takže skúsenosti sú a nemá problém Fera navigovať ani na tomto podujatí.

Kesko Racing

Tesne pred Test Day sme zistili že na mojom Seate odišla prevodovka. Tak som narýchlo pripravil druhého Seata a s ním odjazdil niekoľko meraných úsekov na Slovakia Ringu. Bolo to fajn aj z toho dôvodu, že sa nám ukázala drobná porucha diferenciálu, ktorú sme ihneď po dojazde domov odstránili a auto je tak prichystané na sezónu. Už dva týždne po Kopřivnici štartujú aj Majstrovstvá Slovenska v rally a tak treba odskúšať aj prevodovku na mojom Seate, ale aj trošku opäť rozhýbať samých seba. A presne na to slúžia podujatia MRC. V úlohe môjho spolujazdca sa predstaví Dušan Kekeňák s ktorým spolupracujeme už veľmi dlho. Nahradí tak môjho stabilného spolujazdca, ktorý sa z dôvodu pracovnej vyťaženosti nemohol uvoľniť,“ vysvetli Fero Fusko.

Kesko Racing

Podujatie MRC Kopřivnice 2020 odštartuje v sobotu 4.7.2020 ako tretie kolo seriálu MRC, pričom na súťažiacich čaká zdolanie šiestich rýchlostných skúšok. Štart prvého vozidla je tesne po 11-tej hodine a posledné auto v cieli očakávame približne o 16-tej hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto:Tibor Szabosi, Jozef Pisch

Pridaj komentár