STING Motorsport

Sting Motorsport vyráža zdolať trate 47. Bohemia Rally 2020

Sting Motorsport čaká opäť perný víkend. V rámci neho sa predstaví na 47. Bohemia Rally 2020 súťažná posádka Roman popovič – Peter Baran s vozidlom Ford Fiesta Proto.

Sting Motorsport

Po premiére s vozidlom Hyundai i20 R5, s ktorým sa predstavili Rišo a Robo Čechovci v rámci MRC Kopřivnice 2020, prichádza na rad teraz ďalšia premiéra. Tou bude štart Romana Popoviča a petra Barana v rámci 47. Bohemia Rally 2020. Všetko sa udeje počas nadchádzajúceho víkendu.

Nielen deväťdesiatka štartujúcich, ale aj viac ako dvadsiatka vozidiel najnovšej špecifikácie R5, doplnených o niekoľko vozidiel kráľovskej WRC špecifikácie. A práve s nimi v triede 13 bude bojovať aj slovenská rally posádka Sting Motorsportu na vozidle Ford Fiesta Proto, Roman Popovič a Peter Baran.

STING Motorsport

Musím povedať, že ideme do úplného neznáma. Nikdy som na Bohemia Rally nezúčastnil ani ako divák, nieto ešte za volantom súťažného auta. Je to však pre mňa neskutočná výzva s ktorou sa chcem popasovať. Auto je pripravené, poriadne otestované a nastavené. Budeme v štartovom poli jedinou čisto slovenskou posádkou, čo samozrejme znamená, že zároveň budeme aj pod poriadnym drobnohľadom. Ale to nevadí, ideme na Bohemku bojovať a to je podstatné. Viem, že to bude neskutočne ťažká súťaž a verím, že uvidíme aj jej cieľovú rampu. Zároveň to bude pre nás aj dobrý rozbeh pred štartom slovenského šampionátu, ktorý nás čaká už týždeň po tejto prvej českej rally. Samozrejme by som chcel poďakovať všetkým partnerom a vedeniu Sting Motorsport Teamu za podporu,“ povedal Roman Popovič.

STING Motorsport

47. Bohemia Rally 2020 odštartuje v dňoch 10. – 12.7.2020 v meste a okolí Mladá Boleslav. Organizátor pre všetkých súťažiacich pripravil trať o celkovej dĺžke 478,50 kilometra, pričom v tomto počte je už započítaných aj 157,36 „ostrých“ kilometrov. Tie sú rozdelené do celkovo 18 rýchlostných skúšok. Štart súťaže bude v sobotu 11.7.2020 od 9:30 hodiny a cieľ v nedeľu 12.7.2020 od 15:30 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / STING Motorsport

Pridaj komentár