TATRY RACING

TATRY RACING – Polovka s Turcsányim nesklamali

Posádka popradského tímu TATRY RACING splnila očakávania a z Auto Show na Slovakia Ringu si vezie nielen potrebnú porciu testovacích kilometrov, ale aj striebro za druhé miesto v triede.

TATRY RACING

Základným cieľom účasti na Auto Show 2020 bolo pre posádku Tomáš Polovka a Daniel Turcsányi otestovať pripravenosť auta na poslednú súťaž sezóny slovenského rely šampionátu. Spišiaci majú stále šancu na zisk titulu pre najlepšiu posádku v Slovenskom Rally Pohári a tak nechcú nechať nič na náhodu. „Samozrejme, že všetci vravíme, že sa ideme iba povoziť, ale keď sa auto odlepí od štartu, tak všetci na to dupneme,“ smeje sa Tomáš Polovka. „Ani my nie sme výnimka, no v zásade pre nás umiestnenie na tomto podujatí až také dôležité nie je. Mali sme svoje ciele a ostatné bolo príjemným spestrením.

TATRY RACING

Posádka popradského tímu TATRY RACING, so svojim Seatom Ibiza, štartovala v triede 5, kde bolo prihlásených sedem posádok. Polovka s Turcsányim však znova ukázali svoje majstrovstvo a s prehľadom odjazdili všetci súťažné jazdy tak, že sa pred nich dostal iba Majerčákov Peugeot 208 R4. „Toto auto sme nemali šancu poraziť a preto sme s výsledkom absolútne spokojní,“ vysvetľuje Polovka. „Naše auto fungovalo bez problémov a mohli sme sa sústrediť na našu jazdu. Otestovali sme všetko, čo sme potrebovali a výsledok nám potvrdil, kde sa asi nachádzame v štartovom poli. Treba povedať, že tento rok sa podujatie vydarilo. Vyšlo pekné počasie a ani zima nebola taká, akú predpovedali. Tomu sme samozrejme prispôsobili prácu s pneumatikami a nastavením auta. Bonusom navyše bolo, že sme sa mohli zasa na pretekoch stretnúť s kamarátmi a dobre si zajazdiť aj napriek ťažkej covidovej situácii.

TATRY RACING

Spokojnosť s priebehom podujatia a výsledkom svojej posádky neskrýval ani šéf tímu, Vlado Chovan. „Vlani sa Tomášovi a Danovi na ringu nedarilo a tak som rád, že tentoraz si to vynahradili. Je to príjemný povzbudivý výsledok pre tím, aj pre našich partnerov a fanúšikov, pred finálovým podujatím slovenskej rely sezóny. Naše ciele pred Auto Show boli jasne a bezozbytku sme ich splnili. Ďakujem našim chlapcom a všetkým, ktorí sa na tom podieľali. Znova nesklamali. Výborná práca!,“ uzatvára Vlado Chovan.

Najbližšie je naplánovaný štart tímu TATRY RACING na záverečné podujatie Majstrovstiev Slovenska v rely, ktoré sa má ísť prvý decembrový víkend na Slovakia Ringu. Tomáš Polovka s Danom Turcsányim budú bojovať o titul v SRP (Slovenský Rally Pohár).

Zdroj: Miro Majláth / freefoto: motorsportmedia.sk, Martin Paľov, Tibor Barborík

Pridaj komentár