Martin Matuška

Tretie miesto absolútneho poradia pre Martina Matušku na Slovakia Ringu

Zvolenčan Martin Matuška zažil počas Veľkonočného víkendu na Slovakia Ringu preteky, ktoré boli „akoby z rozprávky“, pričom si domov odviezol hneď niekoľko cenných pohárov.

Martin Matuška

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 odštartovali trochu netradične na mieste, kde minuloročná sezóna rovnako netradične končila. Dôvodom je pandémia, ktorá nie a nie odísť. Ešte šťastie, že na okruhu Slovakia Ring sa preteky, aj keď bez divákov a za prísnych hygienických a bezpečnostných predpisov, v takzvanej „športovej Bubline“ konať môžu.

Martin Matuška sa na štart úvodnej dvojice tohtoročných pretekov postavil s formulou Intech FŠ. S týmto vozidlom sme ho mali možnosť sledovať v posledných dvoch sezónach už viackrát, pravdou však je, že formula stále trpela rôznymi „detskými chorobami.“ Teraz ju však už Martin dokázal vyliečiť, pričom v sobotu dojazdil na druhom mieste v kategórii II., ale aj skupine D/E2-2000 a v absolútnom poradí mu navyše patrilo šieste miesto.

Martin Matuška

V nedeľu bol Martinov výkon ešte lepší, pričom bral ocenenie, ale aj body za tretie miesto absolútneho poradia. Ak k tomu opäť pripočítame aj ocenenia a body za druhé miesto v kategórii II., ako aj v skupine D/E2-2000, treba iba konštatovať, že Martin Matuška mal na Slovakia Ringu doslova „pohárobranie.“

Veril som, že to raz musí prísť a ono to konečne prišlo. Som naozaj šťastný, je to pre mňa veľké zadosťučinenie za tie všetky roky trápenia. Prežívam najkrajší moment môjho života. Po sobote som dúfal, že by som sa vedel ešte zrýchliť, tak som namontoval dlhší prevod a nakoniec to aj napriek kĺzajúcej spojke vyšlo. Je z toho nádherný výsledok, som veľmi spokojný,“ opísal preteky na Slovakia Ringu Martin Matuška.

Martin Matuška

Po úvodnom kole Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 pokračujú už o tri týždne pretekmi v moravskom Šternberku. Či sa Martin aj tu spoločne so svojou formulou Intech FŠ predstaví dnes ešte nevieme. Všetko totiž záleží na neustále sa meniacej pandemickej situácii.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: motorsportmedia.sk

Pridaj komentár