RUFA MOTOR-SPORT

RUFA MOTOR-SPORT Team absolútnym víťazom 48. Rallye Tatry 2021

Absolútnym víťazstvom na 48. Rallye Tatry 2021 slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team spoločne s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Michal Poradzisz potvrdil úlohu favorita.

RUFA MOTOR-SPORT

Zaslúžené víťazstvo sa začalo rodiť ihneď po štarte prvej rýchlostnej skúšky (v sobotu 29.5.2021), v ktorej Grzegorz s Michalom v spolupráci so Škodou Fabia Rally2 evo, „odskočili“ najbližšej konkurencii o viac ako dvadsať sekúnd. Keď posádka RUFA MOTOR-SPORT Teamu jednoznačne ovládla prvé štyri, z celkovo piatich rýchlostných skúšok prvého súťažného dňa, na jej konte „svietil“ minútový náskok. Samozrejme okrem víťazstva v prvom súťažnom dni na 48. Rallye Tatry 2021 si na svoje konto posádka pripísala aj ďalších tridsať bodov do priebežného hodnotenia tohtoročného slovenského rally šampionátu.

RUFA MOTOR-SPORT

V nedeľu (30.5.2021) zo svojho snaženia súťažná posádka RUFA MOTOR-SPORT Teamu rovnako nepoľavila a výsledkom bolo navýšenie náskoku o ďalších dvadsaťštyri sekúnd. To samozrejme znamenalo absolútne víťazstvo na 48. Rallye Tatry 2021, ale aj zisk ďalšej tridsiatky bodov do priebežného hodnotenia Majstrovstiev Slovenska v rally 2021. Grzyb s Poradziszom sa tak pevne usadili na čele priebežného poradia s doterajším ziskom stodvadsať bodov.

RUFA MOTOR-SPORT

Bola to nesmierne ťažká a náročná súťaž, na ktorej nás potrápilo hlavne počasie. Niekde pršalo, inde bolo sucho, na ďalšom mieste zase bola doslova prietrž mračien. Našťastie sa nám darila dobrá voľba pneumatík, čo bol základ. Inak súťaž bola veľmi pekná, náročná a rýchla. Auto fungovalo stopercentne, ako aj celý tím. Ďakujeme všetkým za špičkovú robotu a partnerom za podporu. Šampionát má za sebou zatiaľ iba úvodné dve kolá, my máme síce na konte plný počet bodov, ale to ešte nič neznamená. Čakajú nás ďalšie súťaže, ktoré nebudú ľahké, ale my sa budeme snažiť bojovať vždy čo najlepšie,“ zhodnotil v cieli Grzegorz Grzyb.

RUFA MOTOR-SPORT

Majstrovstvá Slovenska v rally 2021 pokračujú už o tri týždne opäť dvojetapovým podujatím v moravských Hustopečiach a samozrejme ani tu slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team chýbať nebude.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár