MTB Racing

Úspech MTB Racingu v rámci FIA Historic Championship v Šternberku

Slovenský MTB Racing dosiahlo výrazné úspechy v rámci úvodného kola seriálu FIA Historic Hill Climb Championship 2021 dosiahol úspech slovenský slovenský MTB Racing s trojicou jazdcov.

MTB Racing

V moravskom Šternberku odštartoval tohtoročný seriál FIA Historic Hill Climb Championship, ktorého súčasťou je aj slovenský MTB Racing Team. Jeho jazdci bojujú v rámci FIA Historickej Európy každý v inej kategórii, pričom na trati v Šternberku sa im naozaj darilo.

Pri pohľade do výsledkovej listiny sa počas víkendu najlepšie darilo Marcelovi Beníkovi, ktorý spoločne s vozidlom BMW 2002 ti bojoval o body medzi historikmi v kategórii 1. A treba povedať, že veľmi úspešne, keďže bol najrýchlejší spomedzi všetkých zúčastnených.

Bol to riadny súboj. Proti mne hlavne stál veľmi skúsený Vladimír Konicar na rovnakom vozidle BMW 2002 ti. Podarilo sa mi ho v súčte dvoch jázd poraziť o takmer pätnásť sekúnd, s čím som ani nerátal. Z môjho pohľadu to bol nesmierne úspešný víkend,“ povedal po pretekoch vysmiaty Marcel Beník.

MTB Racing

S veľmi silnou konkurenciou v kategórii 3 bojoval Tomáš Beník, keďže proti nemu sa v kategórii postavil medzi inými aj bývalý štvornásobný majster Európy francúzsky v pretekoch automobilov do vrchu, Francúz Jean Marie Alméras jazdiaci na Porsche 935. Tomáš ale nezaváhal a bral v Šternberku body a pohár za tretie miesto.

Rovnako dobre zajazdil v Šternberku aj tímový nováčik Vojtech Illéš. V konkurencii v kategórii 4 sa nestratil. V cieli mu síce patrilo „až“ piate miesto, ale povedzme si rovno, porovnávať jazdu s BMW 320i a jazdu s monopostmi, na ktorých sa predviedli Vojtovi taliansky súperi sa jednoducho nedá.

MTB Racing

MTB Racing Team čakajú dva voľné víkendy a následne sa trojica jazdcov opäť postaví na štart pretekov Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu v Ožďanoch.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár