ARC Bratislava

Prvé body z Majstrovstiev sveta pre ARC Bratislava

Slovenský pretekársky tím ARC Bratislava štartoval počas uplynulého víkendu v 2. kole Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov FIA WEC.

ARC Bratislava

Na portugalskom okruhu Algarve v Portimao dokončil slovenský Ligier na 5. mieste v triede PRO/AM kategórie LMP2 a získal prvé body do hodnotenia MS.

Posádka Miro Konôpka, Oliver Webb a Thomas Jackson (obaja GBR) bojovala na trati v osemhodinových pretekoch v silnej konkurencii o pódiové umiestnenie, no prepálené výfukové potrubie pred koncom znamenalo časovú stratu, ktorú už nebolo možné dohnať. Po nevydarených pretekoch v Spa-Francorchamps je to však pre celý tím veľké povzbudenie a motivácia do ďalších pretekov, ktoré sa pôjdu o mesiac v talianskej Monze.

ARC Bratislava

Som rád, že sa nám podarilo tieto ťažké preteky dokončiť,” zhodnotil po pretekoch Miro Konôpka. “Skončili sme piati, čo je maximum, čo môžeme dosiahnuť s touto technikou. Vrcholom sezóny bude 24-hodinovka v Le Mans, ku ktorej smeruje všetko naše snaženie. Teraz nás čaká Monza a v auguste už najslávnejšie preteky planéty.

TS: ARC Bratislava / Foto: Jules Beaumont

Pridaj komentár