ARC Bratislava

ARC Bratislava v kvalifikácii v Bahrajne na 5. mieste

Slovenský pretekársky tím ARC Bratislava bude štartovať do predposledných pretekov Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov automobilov FIA WEC z 5. miesta v triede LMP2 Pro/Am.

ARC Bratislava

Brit Oliver Webb vo farbách nášho tímu dokázal v kvalifikácii zajazdiť čas 1:51,487 min, čo žltý prototyp Oreca 07 s motorom Gibson a číslom 44 vynieslo na 13. miesto celkového poradia a 10. miesto medzi LMP2.

V zajtrajších 6-hodinových pretekoch sa s Webbom budú za volantom striedať Ind Kush Maini a Miro Konôpka. 59-ročný skúsený slovenský pretekár štartuje v Bahrajne po 15 rokoch, keď tu vyhral 24-hodinovku.

ARC Bratislava

Je to poriadne dávno, čo som tu jazdil a vtedy to bolo v GT. Takže som sa okruh musel vlastne učiť nanovo. Ale podarilo sa nám dobre nastaviť auto a zajazdiť pekné časy. Preteky sú však dlhé a budeme na dobrý výsledok potrebovať čistú jazdu bez problémov a kolízií,“ naznačil pred zajtrajším štartom Miro Konôpka.

Šešťhodinovka sa na okruhu Sachir v Bahrajne začne v sobotu o 10:00 SELČ. Vysielať naživo ju bude Eurosport a Motorsport TV. Tímy potom zostávajú v ostrovnom kráľovstve, pretože posledné podujatie Sezóny 9 FIA WEC – 8h Bahrain, sa pôjde opäť na tunajšom okruhu už o týždeň v sobotu 6. novembra.

ARC Bratislava

Zdroj: TS ARC Bratislava / Foto: José Bispo

Pridaj komentár