KM Racing – Smola z úvodu vystriedala radosť v cieli.

Novovzniknutý KM Racing Team na Eger Rallye 2015 síce cieľ vrátane výborného výsledku videl, neobišlo sa to však bez poriadnej dávky smoly.

KM Racing

Ako sme vás už pred štartom úvodného podujatia slovenského rally šampionátu informovali, KM Racing Team sa predstavil divákom s dvojicou súťažných posádok. Na vozidle Mini Cooper John Works WRC to bola dvojica Tomáš Kurka – Adam Skubník a na Mitsubishi Lancer EVO IX bratia Lukáš a Július Lapdavský.

Už druhá rýchlostná skúška prvej etapy na Eger Rallye 2015 znamenala stop pre českú posádku Tomáš Kurka – Adam Skubník a ich Mini Cooper John Works WRC vo farbách slovenského KM Racing Teamu. „Prvá rýchlostná skúška bola v pohode, na druhej však naše auto zrazu zastavilo a odmietlo ísť ďalej. V servise sme potom zistili, že skratovalo štartér. Je nám to ľúto, chceli sme tu nabrať čo najviac skúseností,“ opísal dôvod odstúpenia Tomáš Kurka.

KM Racing

Do druhej etapy Eger Rallye 2015, ale aj samostatne bodovaného dňa v rámci slovenských majstrovstiev, po oprave Mini Tomáš s Adamom nastúpili opäť. V rámci prvej sekcie, do ktorej boli započítavané dve rýchlostné skúšky dojazdili zhodne na siedmom mieste. Potom sa však na nich začala smola lepiť opäť a v cieli to nakoniec stačilo iba na deviate miesto v rámci slovenskej časti súťaže. „Prvé dve rýchlostné skúšky sme si trochu napravili náladu po sobotnom odstúpení. Na tretej v nedeľu sa ale zase vyskytol technický problém, zlomená poloos. Strata bola viac ako dve minúty. Posledná sekcia súťaže bola z našej strany už iba o dojazdení do cieľa,“ doplnil Tomáš Kurka pri prejazde cieľovou rampou.

KM Racing

Podstatne lepšie na tom boli bratia, Lukáš a Julo Lapdavský, ktorý sa divákom predstavili s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. V sobotu dojazdili na štvrtom mieste v triede 3, v nedeľu to bola strieborná priečka, pričom za Eger Rallye 2015 ako celok zobrali na cieľovej rampe pohár za tretie miesto v triede. „V sobotu vládli na trati naozaj ťažké podmienky, všade bolo strašne veľa vyťahaného blata a kameňov, bol to fakt masaker. V nedeľu už trate boli čistejšie, ale zase o to rýchlejšie. Som rád, že sa nám podarilo dôjsť až do cieľa. V nedeľu od rána sme sa snažili držať poriadne rýchle tempo, čo sa nám aj darilo. Dúfam, že našim umiestnením sme v KM Racing Teame aspoň trochu opravili náladu po technických problémoch Tomáša Kurku,“ opísal svoje pocity Lukáš Lapdavský.

„Bola to naša prvá súťaž a musím povedať, že bola naozaj ťažká, či už z jazdeckého pohľadu, ale aj vedenia nášho KM Racing Teamu. Nevyhli sa nám technické poruchy, čo sa však pri rally stáva. Som rád, že v nedeľu dojazdili obe naše posádky až do cieľa a Lukáš s Julom ma navyše príjemne prekvapili. Všetkým, či už samotným posádkam, ale aj mechanikom a partnerom nášho tímu patrí veľká vďaka,“ uzavrel Ivan Mutňanský, manažér KM Racing Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Pridaj komentár