RUFA Šport absolútnym víťazom Eger Rallye 2015.

Absolútnym víťazstvom slovenského RUFA Šport Teamu a jeho posádky Grzyb – Hundla skončilo úvodné podujatie tohtoročnej sezóny Eger Rallye 2015.

Rufa Šport

Úvodné podujatie tohtoročného slovenského šampionátu v rally, ako sme vás už informovali, odštartovalo v maďarskom meste Eger a jeho okolí. Stalo sa tak počas posledného marcového víkendu (27. – 29.3.2015). Štartujúce posádky, teda aj posádka RUFA Šport Teamu, ak chceli uspieť museli absolvovať v priebehu dvoch víkendových dní celkovo štrnásť rýchlostných skúšok, pričom ich celková dĺžka bola takmer stošesťdesiat kilometrov.

Rufa Šport

Po minuloročnej Škode Fabia S2000 sa v úvode novej sezóny divákom predviedli štvornásobný majstri Slovenska s novou technikou, Fordom Fiesta RS WRC. „S novým autom, ktoré je okrem iného aj veľmi pekné, som mal iba krátky test. Pri ňom som si vyskúšal základné veci, upravil trochu nastavenie a skúsil ako toto WRC-čko funguje. Prvé naozaj ostré kilometre urobím však až na trati v Egeri,“ hlásil pred štartom jazdec, Grzegorz Grzyb. Už od prvých metrov egerskej trate však bolo nad slnko jasnejšie, že Grzegorzovi nová Fiesta WRC výborne sadla, keďže sa ihneď zapojil do napínavého súboja o popredné priečky celkového poradia. V hre bol totiž nielen pohár pre najrýchlejšiu posádku v absolútnom poradí, ale aj dvojnásobný počet bodov do hodnotenia tohtoročného slovenského rally seriálu. „Prvý deň boli nesmierne ťažké rýchlostné skúšky, pričom na trati bolo po nočnom daždi neskutočne veľa blata. Navyše jedna zo štvorice rýchlostných skúšok, ktoré sme museli absolvovať celkovo dvakrát bola strašne rozbitá. Trochu sme si pritom všetkom zvykali na novú techniku, s ktorou štartujem ako sme už hovorili prvýkrát. Dnes to bolo druhé miesto v rámci slovenského poradia, podstatné je, že máme dvadsaťpäť bodov doma,“ zhodnotil prvý súťažný deň Grzegorz Grzyb.

Rufa Šport

V rámci druhého súťažného dňa museli absolvovať súťažiaci šesť rýchlostných skúšok, ktoré sa konali na dvoch úsekoch. Tie boli úplne odlišné od prvého dňa, tieto trate boli veľmi široké a rýchle. V rámci prvej sekcie bol súboj nesmierne vyrovnaný, ako sa však blížil cieľ súťaže, posádka RUFA Šport Teamu sa stále viac a viac približovala k vytúženému cieľu. Tým bol plný bodový zisk, ale aj absolútne víťazstvo na Eger Rallye 2015. „Bol to super víkend. Od začiatku sa nám darilo zrýchľovať, čoho výsledkom je aj dnešné víťazstvo nielen v rámci slovenského šampionátu, ale aj v rámci celej Eger Rallye 2015. For Fiesta WRC fungoval naozaj špičkovo za čo by som chcel poďakovať mechanikom ktorí ho pripravovali a samozrejme veľká vďaka patrí aj RUFA Šport Teamu a jeho partnerom. Som naozaj neskutočne šťastný. Absolútne víťazstvo berie iba jeden a dnes sme to my,“ opísal svoje pocity v cieli súťaže Grzyb.

Rufa Šport

Samozrejme, po takomto výkone doslova žiaril aj manažér RUFA Šport Teamu Ľubomír Kleman: „Som rád. Grzegorz s Robertom opäť dokázali, že nie nadarmo sú štvornásobní majstri Slovenska. Dnešný výkon bol fantastický, za čo im patrí moja vďaka. Zabudnúť však nesmieme ani na partnerov nášho tímu, bez nich by to tiež nešlo. V rámci slovenského šampionátu máme doma prvých päťdesiatpäť bodov, rovnako ako najbližšia konkurencia, myslím si, že tohtoročná sezóna bude ešte veľmi zaujímavá. Aj keď nám v prvom rade ide o body do slovenského šampionátu, podarilo sa nám nakoniec dobiť Eger absolútnym víťazstvom. Nemohol som si želať lepší štart do sezóny. Jediné, čo neviem pochopiť je fakt, prečo sú v Maďarsku na rýchlostných skúškach povolené také vysoké priemerné rýchlosti. Je to veľmi nebezpečné nielen pre posádky, ale aj divákov a dokonca aj v nesúlade s predpismi. Mohol by mi toto niekto niekedy vysvetliť ?“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Pridaj komentár