Výborný štart sezóny pre Melico Racing.

Špičkový výkon a 55 bodov do priebežného hodnotenia Majstrovstiev Slovenska v rally 2015. Taký bol výkon posádky Melico Racing Team na Eger Rallye 2015.

Melico Racing

Do slovenského rally šampionátu sa Melico Racing Team zapojil po ročnej prestávke. V rámci nej absolvoval trojicu svetových podujatí a tak množstvo fanúšikov, ktorí sa do maďarského mesta Eger v priebehu uplynulého víkendu vypravili, bolo zvedavých, ako sa Jarovi a Erikovi podarí popasovať s neskutočne silnou konkurenciou. Melichárekovci nič nenechali na náhodu a všetkým prítomným predviedli, že svoju robotu vedia robiť naozaj profesionálne.

Melico Racing

Už od prvých metrov egerskej trate Jaro s Erikom a ich Fordom Fiesta RS WRC začali udávať tempo celému slovensko-maďarskému štartovému poľu. V hodnotení slovenských majstrovstiev počas prvej etapy Eger Rallye 2015 vyhrali celkovo štyri rýchlostné skúšky a aj napriek 10 sekundovej penalizácii túto etapu vyhrali. „Som spokojný. V súťažnom aute som nesedel takmer štyri mesiace, až tesne pred touto súťažou sme si urobili malý test. Prvý deň sme v rámci MSR vyhrali aj napriek penalizácii po mojej chybe pri štarte a musím priznať, že som mal aj niekoľko krízoviek. Máme plný bodový zisk, čo je perfektné a v celkovom hodnotení Eger Rallye sme dojazdili na druhom mieste. Zajtra sa bude rozhodovať o ďalších bodoch, dúfam, že sa nám bude dariť rovnako ako dnes,“ povedal Jaro Melichárek.

Melico Racing

Technické, ale poriadne rozbité a hlavne neskutočne zablatené rýchlostné skúšky prvého dňa, v nedeľu nahradila dvojica širokých a veľmi rýchlych tratí. Tieto museli súťažiaci absolvovať celkovo trikrát a o tom, že tempo, ale s ním spojené aj neúmerné riziko hovorí aj fakt, že najrýchlejšie posádky na nich dosahovali takmer 150 kilometrový priemer. Toto je azda povolené iba na maďarských tratiach a svetovom šampionáte, v predpisoch FIA pre regionálne majstrovstvá by ste takúto povolenú priemernú rýchlosť hľadali márne. Aj v tento deň začali určovať tempo práve Melichárekovci, keď prvú rýchlostnú skúšku druhej etapy dokončili najrýchlejšie zo všetkých účastníkov. Potom nasledovala séria druhých miest, aj keď vždy to bolo iba o vlas za najrýchlejším. Výsledkom bolo druhé miesto v rámci súťaže započítavanej do slovenských majstrovstiev, ale aj tretie absolútneho poradia v rámci celej Eger Rallye 2015. „Druhá etapa bola rovnako náročná ako prvá. Blato síce vystriedal suchý asfalt, ale išlo sa veľmi rýchlo, v mnohých prípadoch na maximálku. Myslím si, že náš výkon nebol zlý, podarilo sa nám ale v zápale boja vyrobiť zopár drobných chybičiek a vo finále to stačilo „iba“ na druhé miesto. Poslednú sekciu sme sa ešte chceli pokúsiť o atak ale nestačilo to. Podstatné je, že ďalších 25 bodov máme doma a čo je najdôležitejšie. Skóre je v tomto momente vyrovnané a čaká nás zaujímavá sezóna. Všetko sa tak nanovo začína opäť od nuly. Myslím, že takto to má byť a to je super hlavne pre divákov. Vďaka patrí všetkým ktorí nás podporili, mechanikom, ale aj fanúšikom.“ uzavrel egerskú story Jaro Melichárek.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Pridaj komentár