XIQIO a Cserhalmi víťazmi trojky na Eger Rallye 2015.

Košický XIQIO Rally Team vstúpil do tohtoročnej sezóny viac ako dobre, víťazstvom v triede3. O to sa postarala dvojica Tibor Cserhalmi – Peter Vejačka a Subaru Impreza WRX STi.

XIQIO

Tibor Cserhalmi patrí k jedným z najtalentovanejších slovenských rally jazdcov. Po niekoľkých odmlkách, ktoré trvali niekedy dlhšie, inokedy dlhšie sa v minulom roku vrátil do slovenského šampionátu vďaka QIXIO Rally Teamu. Zdá sa, že ťah tímu vyšiel naplno, veď už v minulom roku Tibor dokázal, že vie stále jazdiť na špici. V rámci Eger Rallye 2015 mu parilo opäť prvenstvo v triede 3.

XIQIO

Dvojdňová súťaž, podľa predpisov Slovenskej asociácie motoristického športu, je bodovaná dvojmo, čiže súťažné posádky môžu v každej etape bodovať jednotlivo. V sobotu, čiže prvej etape Eger Rallye 2015, sa podarilo Tiborovi s Petrom, vo veľmi silnej konkurencii vybojovať druhé miesto v triede 3. „Sobotné rýchlostné skúšky boli náročné. Hlavne tretia a siedma bola veľmi rozbitá, navyše bolo na nej neskutočné množstvo blata a vyťahaných kameňov. V podstate som počas celej súťaže, hlavne na rozbitých úsekoch bojoval ani nie tak s časom ako s tým, aby som Subaru vôbec udržal na ceste. Tunajšie rýchlostné skúšky boli pre mňa absolútne nové, nikdy som v Maďarsku neštartoval,“ opísal prvú etapu Eger Rallye 2015 Tibor Cserhalmi.

XIQIO

V druhej etape, v nedeľu jazdili súťažné posádky na dvojici iných úsekov, veľmi rýchlych, na ktorých všetci dosahovali maximálne rýchlosti. Tibor s Petrom sa svojej úlohy zmocnili ako praví profesionáli a slovenskú časť súťaže v rámci triedy 3 s náskokom takmer tri štvrte minúty vyhrali. „Na to, že tunajšie rýchlostky som až doposiaľ nikdy nevidel, som s našim výkonom spokojný. Dúfam, že spokojný bude aj šéf tímu, ktorému som veľmi vďačný za možnosť reprezentovať XIQIO Rally Team,“ dokončil Tibor Cserhalmi.

To, v čo Tibor s Petrom dúfali sa naozaj stalo a spokojnosť s práve ukončenou súťažou prejavil aj manažér XIQIO Rally Teamu, Marián Mičák: „Samozrejme som veľmi spokojný. Tibor s Petrom odviedli neskutočne dobrú robotu a doviezli Subaru nášho tímu až na cieľovú rampu. Prvý deň na druhom mieste, druhý na prvom, pričom ako celok v rámci slovenského hodnotenia triedu 3 vyhrali. Viac som si želať nemohol, chalani položili výborný základ pre tohtoročnú sezónu.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Pridaj komentár