Kesko Racing chce zopakovať v Prešove úspešný Eger

Po vydarenom úvode sezóny, odštartuje dvojica posádok rožňavského Kesko Racing Teamu v rámci druhého kola slovenských majstrovstiev, na prvomájovej Rally Prešov.

Kesko Racing

Juraj Keszi s Pavlom Helméczym na Sesate Leon TDi, ale aj František Fusko so Štefanom Tökölim na Škode Fabia TDi budú v rámci 22. Rally Prešov reprezentovať rožňavský Kesko Racing Team. Pre obe súťažné posádky odštartovala tohtoročná slovenská rally sezóna viac než dobre, pričom prvá dvojica dosiahla na striebornú priečku a druhá na bronzovú v rámci úvodnej súťaže tohtoročných slovenských rally majstrovstiev. „Eger Rallye 2015 nám vyšla dobre, aj keď sme museli, čo nás dosť štve, bojovať v triede 5 s nie celkom rovnocennými vozidlami pripravovanými podľa predpisov pre bývalú skupinu A. Keďže obe vozidlá nášho tímu sú čisté N-ká, sme v tomto roku v dosť značnej nevýhode. Ak by sme bojovali, tak ako v minulosti v triede 8, bolo by to spravodlivejšie. Ja chápem, že predpisy FIA sú jedna vec, my však bojujeme v rámci slovenských majstrovstiev a keď môžu byť pre iné triedy upravené predpisy pre Slovensko, prečo by nemohli byť aj trochu upravené predpisy aj pre naše vozidlá. Každý jeden jazdec, ale aj fanúšik rally predsa vie, že s N-kom sa nikdy nemôžeme vyrovnať A-čku,“ posťažoval si Juraj Keszi, manažér a zároveň jazdec Kesko Racing Teamu.

Kesko Racing

Juraja Kesziho s Paľom Helméczym napriek týmto úvahám v Prešove na štarte uvidíme opäť v spolupráci so Seatom Leon TDi. Ten po Eger Ralle 2015 prešiel drobnou opravou, o ktorej nám porozprával opäť Juraj Keszi: „Na Egeri, v rámci posledných dvoch rýchlostných skúšok sme mali problém s prevodovkou, aspoň sme si to mysleli. Boli sme nakoniec radi, že sme dojazdili až na cieľovú rampu. Doma, po rozobraní nášho Seatu sme zistili, že problém nakoniec nebol v prevodovke, ale v diferenciáli. Ten sme samozrejme vymenili a náš Seat je tak opäť pred Rally Prešov plne bojaschopný.“

S druhým vozidlom, v tomto prípade Škodou Fabia TDi budeme mať aj v Prešove možnosť sledovať Fera Fuska so Štefanom Tökölim. V ich prípade, s vozidlom po úvodnej súťaži nemali mechanici viac menej žiadnu robotu, keďže škodovka počas celej súťaže fungovala perfektne. V tímových dielňach tak prišlo iba ku kontrole, či výmene prevádzkových náplní.

22. Rally prešov odštartuje počas nadchádzajúceho piatka a soboty (1.- 2.5.2015), pričom na štart sa postaví šesťdesiatpäť súťažných posádok. Meno víťaza, ale aj to, ako sa darilo posádkam Kesko Racing Teamu sa dozvieme v sobotu po 16-tej hodine. Samozrejme ihneď po druhom kole tohtoročných slovenských majstrovstiev vás budeme o všetkom informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár