XIQIO s Cserhalmim na domácej pôde

Po víťazstve v triede 3 v rámci úvodného podujatia Majstrovstiev Slovenska v rally 2015 sa XIQIO Rally Team presúva do Prešova. V Subaru Impreza WRX STi bude opäť sedieť dvojica Tibor Cserhalmi – Peter Vejačka.

XIQIO

Rodený Prešovčan, Tibor Csehalmi na pre neho domácich rally tratiach vyrástol. Aj z toho dôvodu tu pozná, obrazne povedané, každý kameň. „Je síce pravda, že v Prešove a okolí všetky rýchlostné skúšky dôverne poznám, veď som na nich vyrastal, no veľkú výhodu v tom nevidím. Určite to ani v tomto roku totiž na Rally Prešov nebude jednoduché. Konkurencia, ktorá sa tu podľa zoznamu prihlásených zíde bude nesmierne silná a myslím si, že boje budú po oba dva dni veľmi vyrovnané. V Egeri, kde sa nám vyhrať celkovo triedu 3, ale aj brať body podarilo brať body za jedno druhé a jedno prvé miesto v triede 3 a nakoniec sme triedu 3 aj celkovo vyhrali, sme v závere mali problém s prevodovkou. Ten je už vyriešený a dúfam, že naše Subaru bude pripravené na sto percent, čiže ideme do toho, spoločne s Peťom Vejačkom, naplno,“ zhodnotil pred Rally Prešov Tibor Cserhalmi.

XIQIO

Rovnako dobre naladený do Prešova cestuje aj manažér XIQIO Rally Teamu, Marián Mičák: „Úvodné podujatie nám vyšlo. V Egeri som však nebol osobne, keďže som mal pracovné povinnosti, v Prešove už budeme, len dúfam, že chlapcom neprinesiem smolu. Našťastie na takéto povery neverím, čiže tak ako už povedal Tibor, ideme do toho naplno a dúfam, že sa nám bude aj v Rešove dariť.“

22. Rally Prešov odštartuje v poradí ako druhé podujatie slovenského rally šampionátu. Na piatok 1.5.2015 organizátor pre viac ako šesťdesiat súťažiacich pripravil nielen štartovú rampu na ktorej divákom predstaví jednotlivé súťažné posádky, ale aj dvojicu rýchlostných skúšok. Tie sa budú konať na jednom úseku a tým bude už klasický mestský okruh v prešovskej časti Ľubotice, pričom tento úsek súťažiaci absolvujú jeden krát za svetla a jeden krát po tme, čo bude určite aj veľkým lákadlom pre fanúšikov rally súťaží. Po krátkom spánku štartuje druhá etapa v sobotu 2.5.2015 už o 8:00 hodine ráno pričom súťažiaci budú mať pred sebou výzvu v podobe šiestich rýchlostných skúšok. Tie sa budú konať v troch samostatných sekciách na dvoch úsekoch pod názvami Žipov a Margecany. Meno víťaza 22. Rally Prešov sa dozvieme rovnako v sobotu 2.5.2015 o 16:00 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi, Jozef Pisch

Pridaj komentár