Subaru Komárno aj v Prešove so Srnkom

Napriek avizovanému návratu Mária Csenteho na rally trate, aj v Prešove bude Subaru Komárno Rally Team reprezentovať dvojica Tomáš „Srnka“ Ondrej a Petr Těšínsky.

Subaru Komárno

Pred Eger Rallye 2015 oznámil Mário Csente, že zo zdravotných dôvodov nemôže naplno zasiahnuť do bojov o majstrovské body a tak ho na pozícii jazdca nahradil Rožňavčan Tomáš „Srnka“ Ondrej. Prvý súťažný deň dopadol výborne a Srnka s Petrom brali plný počet bodov v rámci triedy 3. V druhej etape, napriek výbornému výkonu, ich zastavila technická porucha, keď po defekte a následnej jazde na ňom roztrhnutá pneumatika potrhala elektrické káble. Samozrejme hneď po tomto incidente nasledovalo odstúpenie zo súťaže. „Bola to škoda, chalani išli nádherne a bola radosť na ich jazdu pozerať. Subaru sme okamžite opravili a ja osobne som ho bol otestovať u nás doma v Komárne. Myslím si, že je v perfektnej kondícii, avšak z dôvodu môjho pracovného zaneprázdnenia sme opäť museli jazdeckú sedačku ponúknuť Tomášovi Ondrejovi. Verím, že v Prešove sa chalanom bude dariť rovnako dobre ako tomu bolo v Egeri a že sa im podobné technické poruchy vyhnú,“ vysvetlil Mário Csente, ktorý sa tak v Prešove opäť ujme stoličky manažéra Subaru Komárno Rally Teamu.

Subaru Komárno

Tomáš Ondrej sa ponúknutej reprezentácii komárňanského tímu samozrejme opäť potešil: „Ďakujem Máriovi za ponúknutú šancu na reparát a podporu. Som rád, že budem môcť opäť reprezentovať Subaru Komárno Rally Team. Sú tu všetci, od manažéra, cez mechanikov a neviem koho ešte výborná partia s ktorou sa veľmi dobre robí. Samozrejme, rovnako ako v Egeri, aj teraz bude po mojom boku sedieť Petr Těšínsky, ktorý je naozaj perfektný spolujazdec a dokonalý profesionál. Budeme sa snažiť spoločne vybojovať pre Subaru Komárno Rally Team čo možno najlepší výsledok.“

Dvadsiaty druhý ročník Rally Prešov odštartuje počas piatku a soboty (1.-2.5.2015), pričom súťažné posádky čaká zdolať trať o celkovej dĺžke takmer tristo kilometrov, v ktorej je už započítaných aj osemdesiatosem ostrých kilometrov. Tie sú rozdelené do celkovo ôsmych rýchlostných skúšok, ktoré budú súťažiaci absolvovať na troch samostatných úsekoch.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár