KIT Racing: Body, skúsenosti aj zážitky na 22. Rally Prešov

Rally je pre každého diváka veľkým zážitkom. Je jedno, či sa koná ako súčasť Majstrovstiev sveta, alebo ako národná súťaž tu na Slovensku. Zakaždým vie prekvapiť svojou nevyspitateľnosťou. O to viac, keď ju sledujete z kokpitu súťažného špeciálu.

KIT Racing

Ak k tomu pridáte aj titul „domáca,“ zážitok sa umocní. Práve toto všetko zažili na víkendovej 22. Rally Prešov aj Prešovčania Tomáš Konečný s Lukášom Šintalom za volantom Mitsubishi Lancer EVO IX.

Mladá posádka tímu KIT Racing síce neodišla z domácej rally ovenčená trofejami, to však nebol ani ich zámer. Na silnom stroji s pohonom všetkých kolies zbierali okrem neopakovateľných zážitkov aj ďalšie skúsenosti. Dážď, poruchy, nesprávny výber pneumatík a preteky s časom ich nesmierne obohatili. Ako výsledok si zapísali štvrté miesto v triede 3.

KIT Racing

Tomáš Konečný: „Našu domácu Rally Prešov navštívilo veľa našich známych aj priateľov. Dokonca mestský okruh bol obsypaný divákmi ako na rýchlostných skúškach WRC. Na RS 1 sa mi nedarilo nájsť spoločnú reč s ručnou brzdou a na večernú mestskú skúšku zasa zapršalo, takže sme sa na slikoch trošku prepadli v poradí, no skončili sme aj tak 4. v triede. Bojoval som s autom i so sebou, no klzkú trať som si užíval. Sobota začala tlačením auta z uzavretého parkoviska kvôli alternátoru. Hneď na prvej skúške dňa nám na podlahu zaklopal kardan a na prejazde k RS 4 sme zasa stratili stierač. V servise dali mechanici všetko dokopy, za čo im patrí veľká vďaka. Sú to absolútni profesionáli a bola radosť ich sledovať pri práci. Do konca súťaže už náš „Mišo“ fungoval výborne! Dvakrát som žiaľ škrtol retardér, dvakrát sme po defekte menili pneumatiku a raz sme si skúsili aj spiatočku… Malými chybami sme tak stratili veľa času. Celkovo som mal však dobrý pocit a som rád, že sme získali skúsenosti na mokrej trati, budeme si tak viac užívať aj tie suché. Naša rally splnila účel – veľa sme sa naučili a určite to zužitkujeme.“

KIT Racing

Lukáš Šintal: „Tohtoročnú Rally Prešov hodnotím ako najnáročnejšiu súťaž svojej kariéry, pretože pripravila množstvo nástrah a problémov, s ktorými sa museli všetci popasovať. U nás to boli dva defekty, pokazený zadný diferenciál a ďalšie problémy, ktoré navyše vytvorili časový stres, aby sme stihli aj časové kontroly. Vyžiadalo si to všetku našu energiu a um. O to krajšie boli pocity, keď sme s autom vystúpili na cieľovú rampu. Netrápia nás ani trestné sekundy, pretože boli situácie a miesta, ktoré mohli kedykoľvek ukončiť našu účasť. Z pohľadu tímu nám zo štyroch áut došli do cieľa dve, čo je pri týchto podmienkach solídny výsledok. Veľmi pekne ďakujeme aj našim mechanikom a Vlastovi Neumannovi – veľmi si vážime ich prácu a to, ako rýchlo a kvalitne nám opravili auto.“

Tím KIT Racing reprezentovali na 22. Rally Prešov aj Lukáš Matěna/Lukáš Hlaváč na Citroëne C2R2 Max, ktorí skončili v triede 6 rovnako na 4. priečke. Najrýchlejšia posádka egerskej rally školy Richard Žaloudek/Vladimír Lieskovec napriek veľkému náskoku v triede 7 preteky po nehode nedokončili. Či pred najbližšou súťažou MSR v Lubeníku absolvuje dvojica Konečný/Šintal aj iné podujatia, sa dozvieme už čoskoro.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár