Cserhalmi v Prešove s trojnohým Subaru víťazom triedy

XIQIO Rally Team s posádkou Tibor Cserhalmi – Peter Vejačka sa stal víťazom triedy 3 na práve ukončenej 22. Rally Prešov.

XIQIO Rally Team

Angažovať Tibora Cserhalmiho a odštartovať s ním na Rally Prešov znamená pre rally tím zvýšenú pozornosť nielen médií, ale hlavne divákov. Tibor je totiž pre niektorých Prešovčanov doslova modlou, na ktorú pozerajú ako na Boha. A presne tak to vyzeralo aj v okolí servisného parkoviska košického XIQIO Rally Teamu počas prvomájového piatku a soboty v Prešove. „Tibor Cserhalmi má v domácom Prešove veľmi veľa kamarátov, priateľov a známych, navyše patrí medzi najtalentovanejších slovenských rally jazdcov poslednej doby. Už pred Rally Prešov, ktorú sme teraz s Tiborom spoločne absolvovali prvýkrát bolo jasné, že náš XIQIO Rally Team tu bude doslova pod drobnohľadom a tak sa aj stalo. Presne sa potvrdilo to, že aj keď naše Subaru Impreza WRX STi už nepatrí medzi najnovšie, osobnosť jazdca pritiahla k nášmu servisu neskutočne veľa nových tvárí,“ opísal prešovskú atmosféru manažér XIQIO Rally Teamu Marián Mičák.

XIQIO Rally Team

Tohtoročná Rally Prešov odštartovala ako druhé kolo slovenských majstrovstiev v rally. Stalo sa tak v už notoricky známom termíne, čiže počas prvého a druhého mája. Ani počasie sa v Prešove nedalo zahanbiť a presne ako po iné roky, aj teraz pokropil Prešov dážď, v tomto prípade však vytrvalý, ktorý trval od štartu druhej rýchlostnej skúšky až pokým neprišli všetky posádky do cieľa súťaže. A práve voda na trati a s ňou spojené nesmierne šmykľavé trate boli ako voda na mlyn pre Cserhalmiho s Vejačkom a ich Subaru Impreza WRX STi. Tibor Zdá sa, že žartovné tvrdenie, ktoré Tibor na rally vždy pred štartom súťaží rád používa – „do súťaže odštartujem veľmi rýchlo a potom ešte budem zrýchľovať“ v tomto prípade platil doslova. Tibor s Petrom síce na začiatku neboli najrýchlejší, postupne však začali poriadne pridávať, čoho výsledkom bolo víťazstvo v triede 3. „V piatok sme na druhom prejazde mestským okruhom zle zvolili pneumatiky a neskutočne to šmýkalo. Samozrejme s tým som nebol spokojný, ale hneď ráno sa nám podarilo vyhrať úvodné dve rýchlostné skúšky, čo nás vystrelilo do vedenia v triede. V druhom kole sme pridali ďalšie víťazstvo a získali ďalší náskok. Posledná sekcia pre nás však nebola celkom dobrá, v predposlednom teste nám praskla poloos a v podstate s „trojnohým Subaru“ sme museli absolvovať takmer dvadsaťpäť kilometrov. Ovládať to auto bez poloosi bolo naozaj zaujímavé. Nakoniec sa nám ho však podarilo na ceste, v cieli sme zistili, že náš náskok bol dostatočný na víťazstvo, z ktorého máme neskutočnú radosť,“ opísal 22. Rally Prešov Tibor Cserhalmi.

XIQIO Rally Team

Z víťazstva mal samozrejme veľkú radosť aj Marián Mičák, manažér XIQIO Rally Teamu: „Som naozaj rád, že to opäť vyšlo, ale musím povedať, že dokiaľ Tibor s Petrom neprišli až do cieľa myslel som že ma porazí. Stále som totiž čakal kedy mi zavolajú, že museli Subaru niekde odstaviť. Nakoniec to vyšlo a ja som im za to veľmi vďačný.“
Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár